Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Йоренте започна да ниже за Наполи и в Серия "А" (видео)

Взетият вместо Мауро Икарди нападател Фернандо Йоренте започна да бележи за Наполи още в първия си мач като титуляр в Серия “А”, а тимът постигна трета победа от четири кръга. Броени дни след като се разписа срещу Ливърпул в Шампионската лига испанският ветеран стори това и в калчото. Днес Цар Лъв реализира на два пъти за успеха с 4:1 над Лече като гост.

Сребърните медалисти не играха на някакво високо ниво, но и така успяха да поведоха с 3:0, когато Лече върна единия гол. После Йоренте довърши противника с четвърти шут в мрежата. Така Наполи пак е на точка зад Ювентус и на три от лидера Интер. Новаците в елита пък вече регистрираха три поражения.

През седмицата неаполитанците надиграха Ливърпул с 2:0 в тежък мач от Шампионската лига и днес треньорът Карло Анчелоти направи цели осем промени в състава. Фернандо Йоренте стартира като титуляр за първи път, а негов партньор беше Аркадиуш Милик. Дрис Мертенс, Хосе Кайехон и Ървинг Лосано бяха на пейката.

В понеделник Лече поднесе изненада, след като надви Торино с 2:1 като гост. Това са и единствените точки на новаците досега.
Още от първата минута "партенопеите" натикаха съперника в неговата половина, но пък пред вратата на Давид Оспина беше първата опасност. Тя дойде в 8-ата минута, но Никола Максимович се намеси в последния момент.
В 15-ата домакините пак опитаха да поразят мрежата на Оспина, но този път Диего Фариас шутира на около метър в аут.
Наполи обаче затегна примката и в 23-ата минута гостите на два пъти се разминаха с попадение. Първо, Лоренцо Инсине шутира и Габриел отрази в корнер, а след последвалото центриране Йоренте засече опасно.
В 28-ата обаче вече нищо не можеше да спре гостите. Тогава Йоренте се оказа сам срещу вратаря след рикошет и хладнокръвно насочи кълбото зад гърба на вратаря.
Наполи удвои преднината си пет минути преди почивката от наказателен удар. Той беше видян от ВАР, след като първоначално съдиите не забелязаха, че Панайотис Тахцидис игра с ръка.
Инсиние се нагърби с отговорността да изпълни, но ударът му беше спасен от Габриел. Реферът обаче нареди пребиване, защото вратарят беше пред голлинията при шута. При втория опит Инсиние беше точен - 2:0 за Наполи.
Лече пропусна да се върне в двубоя в 51-вата минута, когато включване на централния защитник Фабио Лучони завърши с удар с глава, но топката мина над гредата.
Буквално в ответната атака тимът на Анчелоти си подсигури победата. Фабиан Руис вкара с хубав удар с левия крак - 3:0.
И все пак играчите на Лече не се бяха отказали. В 61-вата те върнаха единия гол от дузпа, реализирана от Манкозу. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Оспина. На ВАР отне поне 3 минути, за да преразгледа ситуацията.
Това попадение като че ли смути Наполи, защото футболистите на Лече продължиха да създават опасности и изпуснаха два шанса.
Все пак класата си каза думата и до изненада нямаше как да се стигне. В 82-ата Инсиние засече пас отляво, Габриел изби, но право в краката на Йоренте, който с лекота заби втория си гол.
Две минути след това домакините удариха греда, но това вече нямаше такова значение.

През идната седмица има междинен кръг, в който Наполи приема Каляри, а Лече гостува на СПАЛ.