Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ПСВ и Аякс делят върха с Витес след равенство в дербито (видео)

Аякс беше близо до победата при гостуването си на ПСВ Айндховен, но мачът завърши 1:1 и двата отбора продължават да оглавяват класирането в Ередивизие с по 14 точки. Толкова има и Витес, който вчера се наложи с 4:2 над Фортуна (Ситард).

На "Филипс Стейдиъм" Аякс създаде повече положения от домакините, но финалният щурм на ПСВ донесе на тима равенството. През първото полувреме скоростта на Куинси Промес, Хаким Зиеш и Давид Нерес създаде много проблеми на домакините, но техният вратар Йерон Зут бе непробиваем.
След почивката много добро впечатление с бързината и техниката си направи 17-годишният Мохамед Ихатарен от ПСВ. Аякс обаче взе аванс с гол на Промес в 63-ата минута. Бившата звезда на Спартак (Москва) получи топката от Душан Тадич в наказателното поле и я прати до гредата.

Отговорът на "филипсите" дойде в 78-ата минута. Хитро подаване на резервата Коди Гакпо стигна до Донийл Мален и холандският национал простреля Андре Онана със седмия си гол в шест мача през сезона.