Партизан нокаутира Звезда с късни голове (видео + галерия)

Интригата в сръбското първенство се заплита. Хегемонът в последнтие години Цървена звезда загуби с 0:2 161-ото издание на дербито с Партизан и пропусна да стъпи на върха в класирането. Там е новакът ТСЦ (Бачка Топола), който още няма загуба през сезона.

"Гробарите" стигнаха до успеха с голове в последните 10 минути. "Черно-белите" бяха по-добрият отбор и заслужено ликуваха на своя стадион, а победата бе първа за тях в шампионатно дерби срещу големия съперник от 886 дни.

14 Партизан - Цървена звезда 2:0

И двата гола за Партизан отбелязаха футболисти, които се появиха от пейката. Сейдуба Сума откри в 83-ата минута с мощен шут извън наказателното поле, а Тошич довърши Звезда в добавеното време с първия си гол срещу "червено-белите".

Наставникът на Партизан Саво Милошевич за първи път триумфира в дербито като треньор, а отборът му вече е само на точка зад "звездашите". Двата тима имат и два мача по-малко от останалите.

Преди мача се стигна до напрежение на северната трибуна и полицията влезе в сектора, за да укроти феновете на Звезда. Партизан започна много агресивно и Умар Садик пропусна ранен шанс да открие резултата. До почивката гол на гостите беше отменен заради нарушение срещу вратаря Владимир Стойкович, който на по-ранен етап от кариерата си пазеше за Партизан.

През второто полувреме "гробарите" не отслабиха натиска. Смените на Милошевич се оказаха перфектни. Недолюбваният от привържениците Сума изведе Партизан напред в 83-ата минута след грешка на Марко Марин. Гвинеецът нанесе много мощен удар и Милан Борян нямаше какво да стори. В третата минута на добавеното време ветеранът Зоран Тошич сложи точка на спора, засичайки центриране на далечната греда.

За Звезда това беше първа загуба в дербито от близо три години. Шампионите нямат победа на стадиона на вечния си съперник от 2016 година, а Партизан остана единственият отбор в сръбското първенство, заедно с лидера Бачка, който няма загуба през сезона.