100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Мартин Тошев наказа Астана (видео)

Мартин Тошев отбеляза петия си гол в първенството на Казахстан. Българинът се разписа при изненадващата победа на Жетису над шампиона Астана с 2:1. Гостите поведоха с попадение на румънеца Дорин Ротариу в 8-ата минута, но допуснаха пълеб обрат в края на двубоя. Тошев изравни в 80-ата минута на празна врата след прострелно центриране от десния фланг, а в 89-ата Айбар Жаксиликов заби победното попадение за домакините.

Воденият от Николай Костов Шахтьор (Караганди) записа четвърта поредна загуба. Този път тимът на българския специалист отстъпи с 0;1 на лидера Тобол у дома. Шахтьор игра с човек по-малко след 62-ата минута заради червен картон на Марат Шахметов, а гола за Тобол вкара Фернандер Касай в 89-ата.

В класирането води Тобол с 58 точки, пред Кайрат с 56, Ордабаси с 52 и Астана с 50. Жетису на Тошев е на 5-о място. Шести и седми са Кайсар на Стойчо Младенов и Шахтьор (Караганди) на Николай Костов.