ЦСКА (М) се съвзе от шока в Разград с победа срещу пряк конкурент (видео)

Няколко дни след позорната загуба с 1:5 от Лудогорец в Лига Европа ЦСКА (Москва) спечели дербито от 10-ия кръг на руската Премиер лига срещу Краснодар. Отборът на Виктор Гончаренко се наложи с 3:2, с два гола и асистенция на Никола Влашич. Домакините водеха с 3:0 до почивката, но след нея резервата Маркус Берг ввкара две попадения за "биковете" и пропусна поне още толкова положения, от които можеше да изравни.

"Армейците" излязоха с доста променен състав в сравнение с крушението в Разград. Фьодор Чалов поведе атаката, заедно с Арнор Сигурдсон, а в средата на терена се завърна Илзат Ахметов. 17-годишният Вадим Карпов, който игра срещу Лудогорец, направи дебюта си в РПЛ.

Краснодар стартира с Ари в предни позиции, подкрепян от Вандерсон и Дмитрий Скопинцев по двата фланга. Маркус Берг и Магомед-Шапи Сулейманов влязоха след почивката, а на пейката останаха Урош Спаич, Кристиан Рамирес и Юнес Намли.

ЦСКА имаше сериозно надмощие до почивката и пропусна няколко положения в началото. В 32-ата минута Влашич центрира и топката срещна ръката на Скопинцев. С помощта на ВАР реферът Владислав Безбородов реши да даде дузпа, която Влашич реализира.

В 37-ата минута домакините отнеха топката в средата на терена, след което Влашич комбинира с Чалов и той нанесе безпощаден удар в далечния ъгъл на вратата - 2:0. Футболистите на Краснодар изпаднаха в шок и получиха още един гол преди почивката. Негов автор стана отново Влашич. Хърватският национал преодоля Матвей Сафонов с добавка отблизо.

Смените на полувремето и най-вече влизането на Берг промениха облика на Краснодар. "Биковете" върнаха едно попадение в 57-ата минута, когато шведският национал беше на точното място и прати в мрежата топката след добра игра във въздуха на Александър Мартинович. Само три минути по-късно Вандерсон центрира и отново Берг изпревари защитата на ЦСКА, вкарвайки втория си гол в мача.

До края на двубоя имаше много напрежение и няколко опасни ситуации пред вратата на ЦСКА. Берг пропусна да направи хеттрик, а Игор Акинфеев се превърна в герой за московчани.

След четвъртата си поредна победа в първенството ЦСКА вече е на второ място с 22 точки, а в следващия кръг ще гостува на Урал. Краснодар остана на трета позиция с 22 точки, колкото има и Локомотив (Москва).