Неостаряващият Георги Илиев съсипа Берое (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (Пловдив) разби с 3:0 Берое в мач от десетия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха по-активният тим през целия двубой и се възползваха максимално добре от създадените положения пред вратата на съперника. Гостите от своя страна не показаха почти нищо в предни позиции и логично си търгнаха с наведени глави от "Лаута". Отличен мач за Локо направи ветеранът Георги Илиев, който откри резултата, а след това подаде на Бирсент Карагарен за втория гол. Крайното 3:0 бе оформен от Ален Ожболт в последните минути на срещата.

Първата опасност в мача дойде още в петата минута. Тогава Георги Илиев удари гредата зад Душан Перниш след технично изпълнение от пряк свободен удар. Последваха равностойни минути без особено много опасни влизания в наказателното поле на нито един от двата състава.

Така се стигна до 29-ата минута, когато пресата на домакините даде резултат и Берое загуби топката в собствената си половина. Димитър Илиев центрира отдясно, Ален Ожболт не успя да засече, но от задна позиция Илиев дебнеше и прати топката в мрежата на празна врата.

Десетина минути по-късно резултатът вече беше 2:0. При една контраатака Георги Илиев намери нахлуващия в наказателното поле Бирсент Карагарен, който без да се бави с диагонален удар удвои.

89 Локомотив (Пловдив) - Берое

През втората част Локомотив продължи да доминира, но ситуциите пред Перниш не бяха особено много. Берое от своя страна също не застраши кой знае колко много Мартин Луков.

В 85-ата минута обаче резултатът вече беше 3:0 в полза на домакините. Ожболт се оказа на позиция сам срещу вратаря и след като напредна към него технично го прехвърли.

Така след успеха си днес Локомотив остава в непосредствена близост до върха. Пловдивчани са трети с актив от 20 точки - на три от лидера Левски и на една от Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. Берое от своя страна остава с 15 точки и към момента е на шеста позиция.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 3:0
1:0 Илиев (29)
2:0 Карагарен (39)
3:0 Ожболт (85)