Десподов с две асистенции в първия си мач като титуляр в Бундеслигата

Българският национал Кирил Десподов записа две асистенции при равенството 3:3, което отборът му Щурм Грац записа като гост на Матерсбург. Това беше първи мач, в който Футболист №1 на България за 2018 година започна като титуляр в състава на Нестор ел Маестро. Андреас Грубер откри резултата в 10-ата минута, но скоро след това Десподов намери колегата си Тасос Авлонитис, който изравни.

В 24-ата минута българинът центрира опасно от корнер и Филип Елхард прати топката в собствената си мрежа - 2:1 за Щурм. В 58-ата минута обаче Патрик Бергер изравни - 2:2. Торстен Рьохер изведе отново тима на Ел Маестро напред в резултата, но в добавеното време Грубер фиксира крайното 3:3 от дузпа.