Атлетико даде шанс на Барса и Реал Мадрид да го задминат

Отборите на Атлетико Мадрид и Селта завършиха 0:0 в здрав сблъсък от петия кръг на испанското първенство, игран на “Wanda Metropolitano” в испанската столица. “Червено-белите” създадоха няколко много добри голови ситуации през първото полувреме, но вратарят Рубен Бланко показа майсторство. Така “лос колчонерос” остават в подножието на върха и до края на уикенда могат да бъдат изпреварени от Барселона и Реал Мадрид.

Диего Симеоне не изневери на изпитаната схема 4-4-2, разполагайки в атака Диего Коща и Анхел Корея, подкрепяни от Коке и Жоао Феликс. Фран Ескриба заложи на подредба 4-3-3 с Яго Аспас, Санти Мина и Денис Суарес в атака.
Още в третата минута "дюшекчиите" се доближиха почти максимално до попадение, но стражът на галиския тим Рубен Бланко реагира много точно. Централният защитник на "рохибланкос" Фелипе Монтейро стреля с глава от пет метра и вратарят инстинктивно извъртя ръката и изби над гредата. Гостите от "Балаидос" нерядко разиграваха продължително и търпеливо търсеха пролуки в защитата на съперника.
В 29-ата левият защитник на Атлети Лоди отправи страховит изстрел от 25 метра - вратарят на Селта с мъка изби над гредата. Минута по-късно Бланко направи ново впечатляващо спасяване след удар на Жоао Феликс. Дълбоко в добавеното време на полувремето Киърън Трипиър шутира в стената при добра възможност от 21 метра.
В 52-рата Коке шутира мощно фронтално от 20 метра - Бланко се разтегна и съумя да избие в корнер. В 60-ата Диего Симеоне направи двойна смяна, пускайки свежите си “джокери” Томас и Витоло. В 68-ата Диего Коща поиска дузпа за избутване. В 70-ата Алваро Мората можеше да се разпише с първото си докосване, но не стигна до топката след центриране отляво. До края усилията на двата тима не бяха достатъчни за попадение.
Атлетико остана на втора позиция заради по-лошата си голова разлика от Севиля. "Небесносините" са едва 14-и.