РБ (Лайпциг) продължава с отличното представяне

Отборът на РБ (Лайпциг) запазва лидерската си позиция в Бундеслигата и след този пети кръг, тъй като записа победа с 3:0 при визитата си на Вердер (Бремен). Само три дни след тежкото си гостуване на Бенфика в Шампионската лига, което също беше спечелено (2:1), тимът от Източна Германия изнесе лекция на “зелените” от Бремен. За домакините отново се отложи дебюта в първенството на Илия Груев, който и този път беше записан сред резервите.

Лайпциг излезе напред в 13-ата минута, когато капитанът Вили Орбан заби поредния си гол след центриране от ъглов удар.

В 35-ата Разенбалшпорт удвои аванса си от ново статично изпълнение. Този път Марсел Забитцер показа как се изпълнява пря-свободен удар, като наказа Иржи Павленка за 2:0.

Четири минути по-късно играчите на Вердер бяха близо до намаляване на изоставането си, но футболист на гостите изби точно пред голлинията.

Играчите от Бремен получиха допълнителен стимул в 64-ата минута, когато Конрад Лаймер от тима на Лайпциг беше отстранен за втори жълт картон. И с човек повече обаче домакините така и не успяха да застрашат сериозно Петер Гулачи.

В 83-ата минута “червените бикове” даже стигнаха до трети гол, реализиран от резервата Матео Сарачи.

За Вердер това е трета загуба и отборът е чак на десета позиция.