Роналдо донесе победата за Юве в специален за Буфон мач (видео)

Отборът на Ювентус победи Верона с 2:1 на "Алианц Стейдиъм" в двубой от 4-ия кръг на Серия “А”. Точни за "бианконерите" бяха Аарън Рамзи (31') и Кристиано Роналдо (49' д.), който асистира и за първото попадение. Мигел Велосо (21') пък вкара за гостите, които завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Маруш Кумбула в четвъртата минута от добавеното време.

Мачът бе по-специален за стража на домакините Джанлуиджи Буфон, за когото това бе 902-ри двубой в професионалната му кариера. Така той изравни рекорда на иконата на Милан Паоло Малдини за най-много мачове на италиански футболист. Вратарят обаче изостава с шест шампионатни срещи от върховото постижение от 647 двубоя в Серия “А”, което отново принадлежи на бившия защитник. Ветеранът също много спомогна за днешния успех на своя тим със своите спасявания през втората част.

Маурицио Сари направи цели пет промени в сравнение с равенството 2:2 с Атлетико Мадрид от Шампионската лига. На вратата Буфон замени Войчех Шчесни, а в защита Мерих Демирал за първи път започна като титуляр за тима, като това стана за сметка на Матайс де Лихт. В халфовата линия Миралем Пянич и Сами Кедира отстъпиха местата си на Родриго Бентанкур и Рамзи, който също дебютира от първата минута. На върха на атаката Пауло Дибала беше предпочетен пред Гонсало Игуаин. В състава на гостите имаше само една промяна от загубата с 0:1 от Милан. Тя беше свързана с изкаралия си червен картон във въпросния мач нападател Мариуш Степински, който бе заменен от Самуел Ди Кармине.

В 14-ата минута Кристиано Роналдо стреля от разстояние, но силният му шут премина над вратата. В 17-ата той падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа за нарушение на Давиде Фараони срещу него, но такава не бе отсъдена. Секунди по-късно обаче такава беше свирена в полза на Верона след фаул на Демирал срещу Ди Кармине. Така в 21-ата минута именно нападателят се зае да изпълни дузпата, но прати топката в страничния стълб. Добавката на Дарко Лазович пък срещна напречната греда, ала атаката на гостите продължи и със страхотен шут от голяма дистанция Велосо най-после прати топката в противниковата мрежа.

В минутите след гола Роналдо направи два пропуска, но в 31-ата португалецът подаде на Рамзи, който все пак успя да изравни, след като изстрелът му от извън наказателното поле рикошира в Корай Гюнтер и попадна във вратата, пазена от Марко Силвестри. "Старата госпожа" стигна до пълния обрат в мача в 49-ата минута, когато Роналдо вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Гюнтер срещу Хуан Куадрадо.

В 56-ата минута Рамзи можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му встрани от вратата премина успоредно на нея. В 63-ата Буфон отрази мощен шут отдалече на Матия Дзакани, а две минути след това Куадрадо се размина с попадение, след като изстрелът му с глава до вратата се оказа неточен. В 69-ата стражът на Ювентус изби опасно центриране от пряк свободен удар на Велосо. В 78-ата минута Буфон отново спря Велосо за втори гол в двубоя.

В 89-ата Джиджи спаси силен удар на Лазович от добра позиция, а добавката на Велосо облиза напречната греда. В началото на добавеното време Силвестри излезе напред, след което изби изстрел на Матюиди с глава. Малко след това френският халф беше фаулиран точно пред наказателното поле от Кумбула, заради което бранителят получи втори жълт и съответно червен картон. Изпълнението на Кристиано Роналдо от прекия свободен удар не застраши с нищо вратата на гостите и така мачът завърши при резултат 2:1 за "бианконерите."

След победата днес Ювентус е втори в класирането с 10 точки, а Верона е 12-и с четири пункта.

ЮВЕНТУС - ВЕРОНА 2:1
0:1 Велосо (21')
1:1 Рамзи (31')
2:1 Роналдо (49' д.)