Ирбис-Скейт спечели първата си победа в Континенталната купа

Българският шампион Ирбис-Скейт София спечели първата си победа в група "А" на Континенталната купа по хокей на лед, след като надви с 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) исландския тим Скаутафелаг Акурейри.

Ирбис-Скейт поведе в резултата след 8:36 минути игра чрез Юрай Душичка, който се възползва от асистенция на Станислав Мухачев. През втората част българите отразиха атаки при числен пасив, а 21 секунди след края на наказанието на Мартин Гюров, след 38:30 игра, падна и второто попадение. То бе отбелязано от Мартин Наков. Мухачев се разписа минута и половина преди сирената и по този начин оформи крайното 3:0 за българите.

Вратарят Димитър Димитров спаси 28 удара. С тази победа Ирбис-Скейт изравни в класирането на група "А" турския Зейтинбюрну и сръбския Цървена звезда, които играят за първото място по-късно днес.