Ман Сити избухна с осмица, но се размина с рекорда

Манчестър Сити се развихри в домакинството срещу Уотфорд. “Гражданите” спечелиха с впечатляващото 8:0, като с хеттрик се отличи Бернардо Силва. Тимът на Пеп Гуардиола водеше с 5:0 след 18 минута, като първият гол падна още преди да е изтекла първата минута на срещата. Серхио Агуеро отбеляза само един гол и то дузпа, като на два пъти удари греда през първото полувреме. Аржентинецът пропусна 3-4 великолепни възможности да се разпише. Давид Силва, Марез, Отаменди и Де Бройне също се наредиха сред голмайсторите.

Домакините не успяха да изравнят рекорда за най-голяма победа в историята на Висшата лига. Тя е дело на Манчестър Юнайтед, който печели с 9:0 срещу Ипсуич през март 1995 г.

Уотфорд е отборът в най-слаба форма в Англия. Тимът на Кике Санчес Флорес заема последното място в класирането с актив от 2 точки и е отбелязал едва четири гола.

Отборът на Гуардиола започна на много високо темпо и преди да е изминала първата минута от мача стигна до гол. Кевин Де Бройне центрира великолепно и за Давид Силва оставаше само да засече топката в мрежата. В следващите няколко минути Уотфорд стигна до две възможности пред Едерсон, но до изравняване не се стигна.

Серхио Агуеро направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Фостър срещу Марез. Алжирецът се разписа малко по-късно, след като стреля от фаул, топката се отклони в Клевърли и не остави шансове на вратаря на гостите. “Гражданите” нямаха намерение да минават на по-ниска скорост и Бернардо Силва с глава направи 4:0. В 18-ата минута Агуеро получи топката в наказателното поле и намери Отаменди, като бранителят също се нареди сред голмайсторите. Така преди са изминали 20 минути Ман Сити вече водеше с 5:0.

До края на полувреме тоталното превъзходство на домакините продължи, като тимът на Гуардиола пропусна още няколко чисти положения за гол. Агуеро удари греда на два пъти, а Марез, Давид Силва и Бернардо Силва не се възползваха от добри възможности.

След почивката Манчестър Сити играеше на малко по-ниско темпо, но това му попречи да продължи да вкарва голове. Бернардо Силва оформи своя хеттрик след попадения в 48-ата и 60-ата минута. Агуеро пък направи нови два сериозни пропуска. Играчите на Уотфорд не знаеха какво се случва на терена и нямаха отговор на атаките на съперника, като много рядко играеха с топката. Марез бе близо до осмия гол в мача, но топката отиде в гредата след неговия удар с глава.

Към края на мача дойде и моментът на Кевин Де Бройне, който изигра фантастичен мач. Белгиецът направи 8:0 шест минути преди края, а малко по-късно развитни цялата защита на гостите, но накрая стреля покрай вратата.

МАН СИТИ - УОТФОРД 8:0
1:0 - Давид Силва (1)
2:0 - Агуеро (7-д)
3:0 - Марез (12)
4:0 - Бернардо Силва (15)
5:0 - Отаменди (18)
6:0 - Бернардо Силва (48)
7:0 - Бернардо Силва (60)