Англия

Ман Сити избухна с осмица, но се размина с рекорда

21 септември 2019 | 18:52 - Обновена
Манчестър Сити се развихри в домакинството срещу Уотфорд. “Гражданите” спечелиха с впечатляващото 8:0, като с хеттрик се отличи Бернардо Силва. Тимът на Пеп Гуардиола водеше с 5:0 след 18 минута, като първият гол падна още преди да е изтекла първата минута на срещата. Серхио Агуеро отбеляза само един гол и то дузпа, като на два пъти удари греда през първото полувреме. Аржентинецът пропусна 3-4 великолепни възможности да се разпише. Давид Силва, Марез, Отаменди и Де Бройне също се наредиха сред голмайсторите.

Домакините не успяха да изравнят рекорда за най-голяма победа в историята на Висшата лига. Тя е дело на Манчестър Юнайтед, който печели с 9:0 срещу Ипсуич през март 1995 г.

Уотфорд е отборът в най-слаба форма в Англия. Тимът на Кике Санчес Флорес заема последното място в класирането с актив от 2 точки и е отбелязал едва четири гола.

Отборът на Гуардиола започна на много високо темпо и преди да е изминала първата минута от мача стигна до гол. Кевин Де Бройне центрира великолепно и за Давид Силва оставаше само да засече топката в мрежата. В следващите няколко минути Уотфорд стигна до две възможности пред Едерсон, но до изравняване не се стигна.

Серхио Агуеро направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Фостър срещу Марез. Алжирецът се разписа малко по-късно, след като стреля от фаул, топката се отклони в Клевърли и не остави шансове на вратаря на гостите. “Гражданите” нямаха намерение да минават на по-ниска скорост и Бернардо Силва с глава направи 4:0. В 18-ата минута Агуеро получи топката в наказателното поле и намери Отаменди, като бранителят също се нареди сред голмайсторите. Така преди са изминали 20 минути Ман Сити вече водеше с 5:0.

До края на полувреме тоталното превъзходство на домакините продължи, като тимът на Гуардиола пропусна още няколко чисти положения за гол. Агуеро удари греда на два пъти, а Марез, Давид Силва и Бернардо Силва не се възползваха от добри възможности.

След почивката Манчестър Сити играеше на малко по-ниско темпо, но това му попречи да продължи да вкарва голове. Бернардо Силва оформи своя хеттрик след попадения в 48-ата и 60-ата минута. Агуеро пък направи нови два сериозни пропуска. Играчите на Уотфорд не знаеха какво се случва на терена и нямаха отговор на атаките на съперника, като много рядко играеха с топката. Марез бе близо до осмия гол в мача, но топката отиде в гредата след неговия удар с глава.

Към края на мача дойде и моментът на Кевин Де Бройне, който изигра фантастичен мач. Белгиецът направи 8:0 шест минути преди края, а малко по-късно развитни цялата защита на гостите, но накрая стреля покрай вратата.

Анхелиньожълт картон Анхелиньо  81'
77' Жерард Деулофеу  Жерард Деулофеуизлиза
Андре Грей  Андре Грейвлиза
Николас Отамендиизлиза Николас Отаменди  63'
Ерик Гарсиявлиза Ерик Гарсия
Бернардо Силвагол Бернардо Силва  60'
59' Уил Хюз  Уил Хюзизлиза
Анхелиньовлиза Анхелиньо
33' Димитри Фулкие  Димитри Фулкиеизлиза

22 септември 2019 | 13:53

Чета тука много странни коментари.Като падаме миналия кръг-Сити свършиха,бяха дотук.Сега като биеме убедително-защо биеме толкова много.Да ви се чуди човек!И ако може без отвратителни цинизми.Помислете,че и вашите деца четат тези простотии!Подкрепяйте си вашия отбор,но уважавайте и другите. Рейтинг: 16 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Фен на футбола
(Гост)
22 септември 2019 | 20:27

Честита победа,драги фенове на Сити и на играта.Само,че имам лоши новини за вас-“симпатягите” от Ливърпул ще ви свалят от трона в Англия,а ШЛ си знаете-ще я гледате на дивана пред ТВ: Рейтинг: 6 0

mils
(Гост)
29
отговор
22 септември 2019 | 08:25

Браво на Сити , но все пак аз бих редпочел осем победи с по 1-0 и 24 точки, но не и 8-0 срещу умряло куче. Защото 1-0 е най-трудно постижимия резултат който до последната секунда държи мача отворен и изисква много здрава защита и ангажира цялото внимание на победителите до края на мача. Плюс това дава надежди на губещия, че може да постигнат точка а защо не и пълен обрат и дават всичко от себе си. Затова признавам Чоло Симеоне за треньор който от Атлетико М направи отбор и може да победи в 10 поредни мача с 1-0 което си е гаранция за класа..... Рейтинг: 3 3

22 септември 2019 | 00:23

Не се бие така! Освен ако не искаш всички да те намразят. Какви граждани ? Е*ати селяните! На умряло куче нож вадят...Бий 4-5:0 и след това лежерно завърши мача. Не, те трябва да си избият комплексите...И да пребият другия...Няма да се учудя ако скоро пак контузии ги сполетят. Просто всички футболисти на другите отбори сега ги мразят и все ще се намери някой от тях, който ще реши да им отмъсти. Физически. А за незапознатите - тази година головата разлика не играе. И 20:0 да биеш - все тая... Рейтинг: 10 6

.
(Гост)
22 септември 2019 | 01:07

Да бе, на всеки зрител сигурно ще му е супер интересно да гледа 70 минути лежерна игра. Сити играят така, за да печелят нови фенове по света, не ги интересуват феновете на други отбори. Рейтинг: 9 10

BB
(Гост)
22 септември 2019 | 10:56

И нас няма да ни интересува като другите отбори започнат да ги ритат с повод и бе повод. Да не се чудят после защо става така... Рейтинг: 1 1

z
(Гост)
27
отговор
21 септември 2019 | 21:25

ЗАКРИВАЙ ГО ТОВА СМЕШНО ПЪРВЕНСТВО. ИМА 2 ОТБОРА ВСИЧКО ДРУГО ЕПЪЛЕН ПЪЛНЕЖ. ПО-ЗЛЕ ОТ ФРЕНСКОТО И НЕМСКОТО ПЪРВЕНСТВО СТАНА ВИСШАТА ЛИГА Рейтинг: 6 14

21 септември 2019 | 20:54

И това ли била най-силната и равностойна лига???? Тъпи диемаджии. 8-0 аххаахах Рейтинг: 5 14

Ицо
(Гост)
21 септември 2019 | 22:18

Е, не като Байерн, Юве, ПСЖ, Барса/Реал всяка година шампион май... Рейтинг: 3 2

до mda
(Гост)
24
отговор
21 септември 2019 | 20:34

A Байрамци ще ми кажеш ли , защо са толкова ,,,обичани''', като хванат някой умрял ... и бой до козирката,само че тях като ги барнат неподготвени ела да видиш какво е,,,,, е пада, така че бой и е,,,,н не се връщат! Рейтинг: 4 3

haha
(Гост)
22 септември 2019 | 16:44

няма какво да сравняваш Сити и Байерн... Сити ушатата ще я гледат само по телевизията. Рейтинг: 0 0

mda
(Гост)
23
отговор
21 септември 2019 | 20:23

голяма комплексарщина. Затова никога няма да имат класа. Като стане 5-0 може да се спреш все пак, но нее, ние сме гувяда и като манафите бием с огромен резултат. Само ще им припомня, че преди парите, Мидълзбро ги би с 8-1 същите тия сити ... Рейтинг: 20 19

Мале
(Гост)
21 септември 2019 | 20:35

Абе вие сте много интересни. Футбола се играе 90 минути! Ако ще с 20:0 ще ги бият ако са по-силни. Няма прошка, тия лекета в жълто нали си получават космическите заплати, каква класа и щадене трябва да има. Рейтинг: 25 8

amm-ne
(Гост)
21 септември 2019 | 22:39

Казваш, да спрат....А тези над 50 000 на стадиона да си ходят в къщи. Сити пощади Уотфорд от доста по-сериозен разгром, щото ''стършелите'' бяха тотално демотивирани след тези бързи 5 гола. Мидълзбро ги победи последния кръг 8:1, защото в Сити имаше проблем с изплащането на заплатите в края на сезона, заради запорираните сметки на собственика. Сити здраво го бяха загазили финансово, и ако не се бе появил Мансур, нещата ставаха много зле за тях. Същия сезон, Сити победи на два пъти шампиона Юнайтед като домакин и гост. Мидълзбро се спасиха два кръга преди края, а Сити останаха на 9-то място. Рейтинг: 4 1

ERNETPARI
(Гост)
22
отговор
21 септември 2019 | 20:13

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 2 0

Норич
(Гост)
21
отговор
21 септември 2019 | 20:10

Биха сити щото трябва от един мач да се изкарат пари.. Другия мач с Норич ще е същия като сега. Бърнли що очукаха Норич за 15 Мин и после р Лежерно при два на нула готово. Букмейкърите хвърлят кукичката за да я лапнеш днес е имало повече вложени пари за Норич отколкото от миналия мач ще разберете как стават нещата Рейтинг: 4 9

.
(Гост)
21 септември 2019 | 21:10

Букмейкърите ги има, защото има идиоти, които да залагат пари на мачове. Сега се запитай ти залагаш ли? Рейтинг: 17 0

Offf
(Гост)
21 септември 2019 | 21:56

Хората не залагат защото са идиоти а защото могат да се правят пари и има тръпка, и защото е хазарт. Но понеже ти няма как да го разбереш отговаряш клиширано. Схемата е ясна един отбор когато побеждава му пада коефициента, а от това могат да се правят много пари. Рейтинг: 0 0

Нагазиго Надувара
(Гост)
20
отговор
21 септември 2019 | 19:55

Въх туй Шити изгърме патроните...оттук насетне без муниции ше я карат. YNWA Рейтинг: 14 9

21 септември 2019 | 19:33

8;0... малко позабравен но познат резултат . хем ги биха . а после ги разформироваха и имената им взеха. Рейтинг: 14 11

21 септември 2019 | 19:47

: : : ..има познал верния отговор ..печелиш ваксина срещу свинския грип ...мама ви свинска Рейтинг: 4 7

Крава съм. Крава за лющен
(Гост)
21 септември 2019 | 21:20

Мама ни свинска , викаш :D От кой катун се обаждаш,бре капитанееее :D Рейтинг: 3 0

21 септември 2019 | 18:55

Отборите извън топ 6 в Англия са комични. Дават супер сериозни пари, бюджетите им са 5 пъти по големи от на испанските, но футбола който демонстират е трагедия. Школите им са слаби, скаутите също. Дават луди пари, за играчи дето в Испания и Германия струват 5 пъти по-малко. Рейтинг: 32 12

Реалист
(Гост)
21 септември 2019 | 18:58

Уотфорд все пак смазаха Арсенал само преди 6 дни, отправиха 31 удара тогава.....просто Сити, ако им потръгне, ще разгромят всеки. Иначе за парите имаш известно право, някои отбори в Англия като Евертън са ужасно слаби, а имат бюджета на Лайпциг или Валенсия. Рейтинг: 32 4

/
(Гост)
21 септември 2019 | 19:01

''Стършелите'' изкъртиха Арсенал, но днес Сити ги уби за 20 минути. Миналия сезон и на Челси им се случи нещо подобно. Рейтинг: 15 2

Nerazzurro
(Гост)

Средняците и слабаците в Англия заработват два пъти повече от колегите им в Ла Лига и Серия А. Ти да не мислиш, че Уест Хам и Евъртън не искат да купят Сала или Марез? Имат 50-60млн за един играч, но всеки играч, който наистина струва толкова пари ще избере останалите евро грандове в Европа. Не ги мисли толкова отборите извън топ 6 на Англия, идеално знаят какво правят, побе тези, които не изпадат и са редовни в лигата. Как точно разбра, че школите и скаутите им са слаби? В английския футбол се търсят други камества и играчи, различни от Алба и онова Винисиус-Минисиус. В момента национала на Англия има към 25 много висока класа играчи. Рейтинг: 11 6

(Гост)
21 септември 2019 | 19:50

Що, бре? Норич идват от Чемпиъншип, пък думнаха шампиона на ПЛ...Общо взето си прав, но...невинаги. Рейтинг: 10 3

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Основа за възход или напомняне за падението е ... 21 октомври 2019
Толкова близо. Толкова, ама толкова близо. Манчестър Юнайтед бе само на пет минути от най-добрия си резултат от онзи в Париж през март насам. Ако го бе постигнал, Оле Гунар Солскяер щеше да бъде възхвален за тактическия ...
Интервюто с Алисон: Не мисля за „Златната топка“ 09 септември 2019
Той не спира да събира награди: „Златна ръкавица“ на Премиър Лийг 2018/19, Вратар на сезона на Шампионската лига, Вратар №1 на Копа Америка… Призовете се трупат във визитката на Алисон Бекер, който ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.