Англия

Лестър обърна Тотнъм за 15 минути (видео)

21 септември 2019 | 16:24 - Обновена
Лестър продължи с отличното си представяне от началото на сезона и победи Тотнъм, с което временно на второ място в класирането. Тимът на Брендън Роджърс спечели с 2:1, след като обърна мача в последните 20 минути. Лондончани водеха с 1:0 на почивката след попадение на Хари Кейн. През втората част Рикардо Перейра изравни, а Джеймс Мадисън със страхотен удар донесе победата на домакините. По един гол на двата отбора бе отменен след разглеждане на ситуацията с VAR.

Двата отбора започнаха много активно. Още в третата минута Ламела намери Сон в наказателното поле и той стреля, но покрай вратата. Положенията обаче започнаха да се редят пред другата врата, като в основата им бе Джеймс Мадисън, който на няколко пъти развинти защитата на гостите. В един от случаите той отправи красив удар, но покрай лявата греда , а при друг стреля от малък ъгъл и Гасанига успя да се справи.

Вратарят на лондончани не се представи блестящо в една ситуация в 16-ата минута и след разбъркване Ндиди прати топката в мрежата. Попадение обаче нямаше, тъй като халфът на Лестър бе в засада при първоначалния удар.

Постепенно опасните атаки към двете врати ставаха по-рядко, но Тотнъм дочака своя момент. Хари Кейн изведе тима на Почетино напред в резултата в 29-ата минута. Капитанът на “шпорите” си проби път през защитата на съперника след подаване с пета на Сон и падайки на земята, успя да насочи топката към мрежата. Попадението намали ентусиазма на “лисиците” и малко преди почивката Кейн можеше да вкара и втори гол. Шмайхел обаче се справи с удара на нападателя.

Второто полувреме играта продължи да е равностойна. Ерик Ламела стреля от добра позиция в 55-ата минута, но топката мина над вратата. Малко по-късно Варди имаше отлина възможност да изравни. Той се измъкна от защитата на гостите и стреля по диагонала, но Гасанига направи блестящо спасяване. Тотнъм отговори с бърза атака, завършена от Сон. Кореецът стреля, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Шмайхел.

Лондончани поведоха с 2:0, но за кратко. Попадение на Серж Орие бе отменено след проверка със системата за видеоповторения. Съдията прецени, че Сон е бил в засада в началото на атаката. Ситуацията бе гледана дълго, тъй като засадата бе много тънка и разминаването със защитата няколко сантиметри. Малко по-късно Лестър изравни. Барнс намери Варди отляво, а той пусна топката към центъра на наказателното поле. Нахлулият там Рикардо Перейра успя да я прати в мрежата за 1:1.

Гостите опитаха да натиснат в търсене на победен гол и създадоха няколко положения. Попадение обаче падна в тяхната врата. Далечен удар на Мадисън изненада Гасанига и донесе успеха на Лестър.

Хамза Чъдури Хамза Чъдури20 Виктор Уаняма12 Виктор Уаняма
86' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелеизлиза
Демарай Грейвлиза Демарай Грей
79' Ерик Ламела  Ерик Ламелаизлиза
Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенвлиза
71' Виктор Уаняма  Виктор Уанямажълт картон
Рикардо Перейрагол Рикардо Перейра  69'
Айосе Пересизлиза Айосе Перес  67' Муса Сисоко  Муса Сисокоизлиза
Денис Праетвлиза Денис Прает  Виктор Уаняма  Виктор Уанямавлиза
29' Хари Кейн  Хари Кейнгол
19' Муса Сисоко  Муса Сисокожълт картон

22 септември 2019 | 14:18

Истината е, че Тотнъм просто не е голям отбор! Вие също го знаете. Ериксен и Хари Кейн трябва да бъдат продадени, колкото и да не ви се иска. Те просто заслужават по-големи отбори. Ананасовата глава Делегация Али също трябва да си тръгне, по-скоро към Макълсфийлд или Джилингам.61', never again! Рейтинг: 1 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

.....
(Гост)
22 септември 2019 | 16:51

ПО какво определяш кой е голям и кой малък, щото такива размити понятия няма в спорта а само сред кибиците. Ако се съди по броя на гейовете сред феновете или пък по броя на азиятците с фотоапарати в публиката то Арсенал са най-големите. А пък в ЛЕ за миналата година сте 2 ри по-големина. Ние сме малки ама играем вторник и сряда и сме втори ама в друга лига ... ама нищо, аз така съм доволен да сме малки.. Пък ти продължавай с твоите тъпотии за лично успокоение.. Рейтинг: 5 1

??
(Гост)
22 септември 2019 | 17:28

Абе Арсеналски , какво те меша Хера Кейн , нали за вас беше "уан сийзън уондър",да не би да имате нова опорка :- "Ериксен и Кейн трябва да бъдат продадени , колкото и да не ви се иска." хахахахахаха Ти да не си от данъчното или полицията ... Я кажи честно , къде разхождаш мръсния си осран задник... хахаха Рейтинг: 4 0

Нагазиго Надувара
(Гост)
19
отговор
21 септември 2019 | 20:25

Лестър продадоха он'ва с голямата глава...и финалисти от ШЛ взеха да бият...играят лисиците, играят. Рейтинг: 11 3

21 септември 2019 | 19:36

Bravo na Leicster.Ne sum siguren obache za vtoria gol na Totnum dali teiabvashe da bude otmenian Рейтинг: 8 0

Prem L
(Гост)
16
отговор
21 септември 2019 | 19:34

Лестър може да влезе в топ 6. Играят силно, почти биха Челси в Лондон, сега биха Спърс а и играят хубав футбол. Тотнъм ги чака тежък сезон. Но те имат класа и ще се оправят. Повече от място в топ 4 не може да се очаква което все пак е много силно. По-добри са и от Манчо и от Арсенал Рейтинг: 19 2

21 септември 2019 | 17:32

Защо играли първи днес. Онзи пък, фен на Тотнъм нищо лошо не казал, ами той е само един и си знае че няма покритие, за да каже нещо. Жалко че си изгубих времето да ви чета глупостите, надявам се и вие да си го изгубите с този коментар. Рейтинг: 13 7

до pr
(Гост)
13
отговор
21 септември 2019 | 17:19

Много си прав за Ериксен, в момента е само тялом в отбора, нищо не играе, не помага в защита, греши постоянно, явно главата му е другаде. Рейтинг: 10 2

статистик
(Гост)
12
отговор
21 септември 2019 | 17:17

Преди малко в един английски спортен с@йт, прочетох, че при отменения гол на Тотнъм със системата ВАР, рамото на техния футболист е било с 3,6 милиметра в засада спрямо фътболиста на домакините, как го па изчислиха, хах. Рейтинг: 5 7

болен тотнъмец
(Гост)
11
отговор
21 септември 2019 | 17:11

За съжаление с ВАР вече няма аванти за нас и логичното се случва.От началото на сезона сме трагични.Предвиждам още срамни резултати и в Англия,и в ШЛ.Поч и псевдо звездите ни са тотално разкрити.Кейн само от дузпа или случаен рикошет може да вкара.Щом Нюкасъл ни биха вкъщи,смятайте.Трагедия! Рейтинг: 18 14

hahaha
(Гост)
21 септември 2019 | 17:15

Арсеналчик, къде беше предния кръг, под статията за Тотнъм не те видях. Явно си бил под статията на твоя отбор с Уотфорд.. Там с какъв ник пишеш, би ме интересувало, Рейтинг: 15 7

(Гост)
21 септември 2019 | 17:25

Не знам защо непрекъснато намесваш Арсенал,но те размазаха Айнтрахт в ЛЕ,а след този кръг има голяма вероятност и да са пред нас в класирането.А нашето пропадане от мач на мач е факт!Така че Поч и Плешо да мислят как да спасяват сезона,защото се очертава катастрофа, и главния виновник е Плешунгера заради малоумната си трансферна политика. Рейтинг: 4 9

Spurs
(Гост)

Абе , болния , на какъв се правиш, не си никакъв Спърс фен. Кейн вкара днес страхотей гол ти пишеш че вкарвал само от дузпи и рикушети.. Кого мислиш че заблуждаваш с тоя ник освен себе си...... НИКОЙ Рейтинг: 11 4

pr
(Гост)
10
отговор
21 септември 2019 | 16:48

Стана много добър мач! Поздравления за Лестър и Роджърс!! Отборът му играе бързо, грамотно, има силни млади играчи, доста англичани. Това момче Мадисън има голмяо бъдеще. Според мен повече заслужаваха победата, по я търсеха. Естествено ако бе зачетен вторият гол на Тотнъм мача свършваше. Дали наистина има засада , не искам да споря, който седи там и гледа и това му е работата е решил. Точка. Кейн вкара уникален гол. Второто полувреме се видя че отборът не е свеж , играха в сряда вечерта и азащо играят първи днес не е много ясно ама..... Ериксен е тумор в отбора, намира се в свободно падане.Много можене асе оказа като човек НУЛА! Сегащното положение с него ще остане поне до зимата и това е хендикъп за отбора. Колкото по-малко играе толкова по-добре, неприятно ми е да му гледам поведението по игрището. Спърс ги чака тежка битка за топ 4 , имат потенциал отново да се преборят но ще е тежко. Радвам се за Лестър , дано продължат да играят така във всеки мач!! Рейтинг: 26 1

Nerazzurro
(Гост)
9
отговор
21 септември 2019 | 16:46

Ще оставим настрана, че Тотнъм е лишен от влиянието на две от топ фигурите си - Деле Али и Ериксен поради различни причини, играчите на Тотнъм през този сезон просто не си помагат един на друг. Със сигурност това въобще няма да се хареса на Почетино. Рейтинг: 24 2

Камен
(Гост)
21 септември 2019 | 16:52

Що обиждаш човека без причина бе??? Че те Интер са десет пъти повече отбор от затворниците Рейтинг: 19 3

Nerazzurro
(Гост)
21 септември 2019 | 17:03

Защото толкова му е интелектуалният капацитет, очевидно. Намесва Интер - Ювентус в тема на Тотнъм... без коментар. На това изделие дори феновете на Ювентус се присмиват. Злобна малка душица.. Рейтинг: 19 0

ЛЕСТЪР FEN
(Гост)
8
отговор
21 септември 2019 | 16:41

Изстрадана победа за Лестър след много борба и пропуснати възможности и от двата отбора. Мачът спокойно можеше да звърши и 2:2, или 3:2 ЗА Лестър, но ВАР успя да ''овароше'' една част от головете. Поздрави за феновете на Тотнъм, които пишат тука в коментарите, които са едни от най-толерантните фенове . Даже, когато Лестър се бореше с Тотнъм в шампионския си сезон не си спомням фен на Тотнъм да се е бъзикал, или заяждал нещо с мене, а след като Лестър стана шампион един фен на отбора ме поздрави за титлата. Рейтинг: 24 1

pr
(Гост)
21 септември 2019 | 16:55

Честито ! Борихте се повече ! иМах те и късмет и при отменения гол на Орие и 1 то полувреме при фаула на Евънс срещу Роуз във вашето наказателно.. Мачът можеше да завърши както си казал 2:2 , 3:2 за Лестър но и 2:0 , 3:0 , 3:1, 3:2, 2:1 за Тотнъм хахахаха не знам за какво си написал тия евентуални резултати .. Рейтинг: 6 2

фенка на Лестър фен
(Гост)
21 септември 2019 | 17:49

Здравей Румене.Аз съм Маги.Това лято през август ходих на гости при сестра ми в град Лестър и те търсих в хотела но от там ми казаха че не си се мяркал понеже твоя приятел е напуснал от там и не си ходил да го сменяш през отпуската му.Знаеш колко съм голяма фенка на Лестър и ако искаш може да се видиме някъде в София на по кафе и да коментираме играта на отбора но понеже ти нямам никакви координати напиши тука в коментарите къде да се срещнем ако ти е възможно разбира се. Рейтинг: 5 1

21 септември 2019 | 16:30

ВАР трябва да бъде променен , да се допускат няколко пиксела .. това е абсурд с отменения гол ..Иначе ВАР му го върна на Почетиньо, и то с лихвите...! Рейтинг: 9 6

??
(Гост)
21 септември 2019 | 16:38

Какво общо има Почетино с ВАР, ако може да обсяниш.. Как го влияе и как се възползва .. Че нещо не се разбира. Рейтинг: 13 1

haha
(Гост)
21 септември 2019 | 18:01

ей, манафспор, глей си там в четвъртък капутското отборче и лапай кренвирша Рейтинг: 0 0

Noone special
(Гост)
6
отговор

Тотнъм, прехвалените фаворити, които винаги намират начин да се провалят... Тази година с МЮ и Лестър ще разпределят 5-7 място. Рейтинг: 9 10

aa
(Гост)
21 септември 2019 | 16:40

Да им имам провалите на Тотнъм в последните години!! И кои ще са пред МАн Ю , Тотнъм и Лестър на 3, 4 и 5 то място- би ли информирал Рейтинг: 11 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Основа за възход или напомняне за падението е ... 21 октомври 2019
Толкова близо. Толкова, ама толкова близо. Манчестър Юнайтед бе само на пет минути от най-добрия си резултат от онзи в Париж през март насам. Ако го бе постигнал, Оле Гунар Солскяер щеше да бъде възхвален за тактическия ...
Интервюто с Алисон: Не мисля за „Златната топка“ 09 септември 2019
Той не спира да събира награди: „Златна ръкавица“ на Премиър Лийг 2018/19, Вратар на сезона на Шампионската лига, Вратар №1 на Копа Америка… Призовете се трупат във визитката на Алисон Бекер, който ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.