Полският шампион обърна тима на Алекс Колев

Българският нападател Александър Колев влезе като резерва за Ракув (Честохова) при поражението с 1:2 от шампиона на Полша Пяст Гливице. Колев се появи чак в 86-ата минута, заменяйки Емир Аземович, но отборът му вече беше допуснал пълен обрат.

Ракув поведе в 6-ата минута с гол на Фелисо Браун Форбс, но през второто полувреме домакините наложиха сериозен натиск. Ключовият момент беше червеният картон на Иван Сапала в 77-ата минута. От отсъдената дузпа Хорхе Феликс изравни, а само 4 минути по-късно Петер Шварц си вкара автогол.

Пяст Гливице прекъсна серията си от две загуби и е на 6-о място в Екстракласата, а новакът Ракув е на 12-а позиция.