Антони Иванов и Университатя на точка от върха в Румъния

В първа среща от 10-ия кръг на румънското първенство Университатя (Крайова) победи с 3:2 като гост Газ Метан и се доближи само на точка от водача в класирането ЧФР Клуж. Антони Иванов беше титуляр за "студентите" и игра до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Александру Матеу. Бившият халф на Левски Нелуц Рошу вкара втория гол за Газ Метан след центриране от корнер и удар с глава, а Серджиу Буш, който е голмайстор на тима, не беше в групата за двубоя.

Преди седмица Университатя претърпя разочароващо поражение с 0;1 в дербито с ФКСБ, но отборът бързо си стъпи на краката. Още в 6-ата минута Луис Ниту откри резултата, но в 41-ата Николау Думитру изравни. Гостите веднага си върнаха аванса с попадение на Богдан Ватайелу, а в 58-ата минута Александру Чикалдау вкара трети гол със силен удар извън границата на наказателното поле.  В 88-ата минута влезлият от пейката Рошу оформи крайния резултат.

Университатя има 19 точки, а веднага след тима на Антони Иванов са Виторул (Констанца) и Газ Метан с по 18.