Силно второ полувреме донесе първа победа на Страсбург

Страсбург дочака първата си победа през сезона в Лига 1. Елзасци губеха с 0:1 у дома от Нант на почивката, но с голове на Димитри Лиенар и Людовик Ажорк (от дузпа) направиха пълен обрат и се отдалечиха от долните етажи на класирането.

В предишните три кръга Нант победи последователно Амиен, Монпелие и Реймс с по един гол разлика. Отборът Кристиан Гуркюф демонстрира завидна ефективност и днес. Преди почивката Страсбург атакуваше повече и имаше няколко положения пред вратата на Албан Лафон, а "канарчетата" поведоха с единствения си точен изстрел.
Голът падна в 28-ата минута и бе доста странен. Първо футболист на Нант се подхлъзна в опита си да центрира, но топката някак стигна до Кулибали заради грешка на Кени Лала. Последва мощен шут под гредата, който не остави никакво време за рекация на Матс Зелц.

Домакините претендираха за дузпа след падане в наказателното поле на Ибрахима Сисоко, но реферът Флоран Бата прецени, че срещу него не е било извършено нарушение.

След почивката Страсбург продължи да доминира и заслужено изравни в 66-ата минута с попадение на Лиенар, който беше на точното място при едно разбъркване и отблизо разстреля Лафон. Развръзката дойде в края на редовното време. Имран Луза извърши нарушение в наказателното поле, а Ажорк откри головата си сметка през сезона с точно изпълнение от бялата точка и домакините ликуваха.

В следващия кръг Страсбург ще гостува на Лил, а на Нант предстои домакински мач срещу Рен.