"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Бетис отмъкна точка от Памплона (видео)

Новакът Осасуна продължава без загуба и след петия кръг в Ла Лига. Победата над Леганес на старта беше последвана от 4 равенства. Днес момчетата на старши треньора Ягоба Арасате завършиха 0:0 у дома срещу Бетис и могат да съжаляват, защото имаха по-чистите положения в двубоя. Легендата на севилци Хоакин влезе като резерва и изигра своя 308 мач в елита на испанския футбол - рекорд в клубната история.

Осасуна действаше внимателно в защита и с много скорост по фланговете. В 19-та минута Роберто Торес отправи силен диагонален удар, но топката мина покрай гредата. Най-добрата възможност за гол до почивката се откри пред Есекиел Авила. Домакините организираха бърза контра при числено предимство и топката беше подадена на аржентинеца, но той не успя да преодолее Жоел Роблес.
В края на полувремето една от редките атаки на Бетис можеше да завърши с гол, но ударът на Хуанми не затрудни вратаря Рубен Мартинес.

През второто полувреме и двата тима внимаваха да не загубят и интересните моменти пред двете врати бяха малко. Авила отново имаше шанс да се разпише, но след негов удар в 53-ата минута топката срещна гредата.

В 63-ата минута Роберто Торес стреля в аут от пряк свободен удар, а малко преди това домакините поискаха дузпа, но съдията Карлос Дел Серо беше категоричен, че нарушение няма.

Бетис не допусна загуба в трети пореден мач, но има само една победа и заема 13-о място във временното подреждане.