"Вълците" разпокъсаха Истанбул Башакшехир за едно полувреме

Отборът на Рома разгроми с 4:0 като домакин Истанбул Башакшехир в среща от група J на Лига Европа.

“Вълците” вкараха само един гол до почивката, но след нея бяха безмилостни към съперника си и отбелязаха още три попадения. Те поведоха в резултата в 42-ата минута, когато след центриране на Леонардо Спинацола топката се отби в бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара и влетя в мрежата на турския тим. В 58-ата Николо Дзаниоло финтира противников защитник и пред погледа на вратаря Мерт Гюнок подаде на Един Джеко, за когото остана само да прати топката в празната врата. В 71-ата минута ролите се размениха и босненецът асистира на младия италианец, който направи резулатата класически. Крайното 4:0 оформи Джъстин Клуйверт в добавеното време с удар в обратния ъгъл на вратата.

В другия мач от групата Волфсбергер също победи с 4:0, но като гост на Борусия Мьонхенгладбах.