Динамо (Киев) и Копенхаген стартираха с минимални победи

Отборът на Динамо (Киев) започна в груповата фаза на Лига Европа с минимална победа от 1:0 над Малмьо като домакин. Украинците заслужено стигнаха до крайния успех, тъй като бяха по-добрият и настойчив отбор през целия мач. Единственото попадение в срещата отбеляза Виталий Буялский в 84-ата минута с удар между краката на вратаря.

В другия двубой от група В Копенхаген също стартира участието си в нея по победоносен начин с 1:0 срещу гостуващия Лугано. Успехът за датчаните донесе Микаел Сантос в 50-ата минута, когато с глава засече центриране на Пиер Бенгтсон.