Арсенал с убедителна победа във Франкфурт (видео)

Арсенал стартира участието си в Лига Европа с убедителна победа с 3:0 срещу миналогодишния полуфиналист Айнтрахт (Франкфурт) в среща от група F. Резултатът не отговаря на представянето на двата отбора, но лондончани бяха доста по-ефективни от съперника си, като откриха резултата в 38-ата минута с попадение на Джо Уилок. Германците доминираха през първото полувреме и пропуснаха няколко отлични възможности за гол. В 79-ата минута Кор получи втори жълт картон и остави Айнтрахт с 10 човека, а в последните минути Сака и Обамеянг се разписаха, за да стигне до изглеждащата впечатляваща победа на “топчиите”.

В другия мач от групата Стандард (Лиеж) победи Витория Гимараеш с 2:0 като домакин.

Германците започнаха активно и още в петата минута те застрашиха вратата на Мартинес. Костич навлезе в наказателното поле и пусна към Камада, топката стигна до Соу, но ударът му не затрудни вратаря на гостите. Отговорът на Арсенал бе бърза атака и великолепно центриране на Сака, който сложи топката на крака на Торейра, нахлул от задна позиция в наказателното поле. Неговия изстрел обаче бе крайно неточен.

Защитата на лондончани оставяше доста пролуки и това позволяваше на Айнтрахт да стига до вратата. В 12-ата минута Андре Силва стреля, но топката мина покрай вратата. Най-сериозната опасност от началото на срещата бе пропусната от Костич в 18-ата минута, когато той бе изведен на добра позиция.

В този период домакините имаха сериозно предимство и често атаките на тима носеха опасности, но топката не попадаше във вратата. Мартинес направи отлично спасяване след удар на Костич. След половин час игра пък Обамеянг проби отляво и намери Джо Уилок, но младокът стреля над вратата. Малко по-късно Трап трябваше да се намесва след опит на Емил Смит Роу. Пред другата врата удар с глава на Дост мина покрай дясната греда.

Пропуските на Айнтрахт бяха наказани и в 38-ата минута гостите поведоха. Контраатака завърши с удар на Уилок, топката се отклони след рикошет и не остави шансове на Трап. Малко преди почивката вратарят на лондончани отново трябваше да се намесва, като този път се справи след изстрел на Андре Силва.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на домакините, но те продължиха да не се възползват от възможностите си. Дост и Силва направиха пропуски, а контраатаките на лондончани продължаваха да бъдат опасни. В 56-ата минута центриране на Джака се превърна в удар и топката се удари в гредата. Отговорът на тима от Франкфурт бе отлична атака, която бе завършена от Силва, но с удар над вратата.

Емери пусна в игра лятната покупка Никола Пепе и той създаде доста проблеми за защитата на съперника. Костич направи поредния пропуск в 69-ата минута, а играчите на Айнтрахт се изнервиха от развитието на срещата и направиха някои нарушения. В 79-ата минута те останаха с човек по-малко, след като Доминик Кор спря атака на Арсенал и получи втори жълт картон. Това сякаш реши мача, а в последните минути гостите стигнаха до нови две попадения. Страхотен удар на 18-годишния Букайо Сака направи резултата 0:2, а секунди по-късно Пиер-Емерик Обамеянг също се разписа.

АЙНТРАХТ - АРСЕНАЛ 0:3
0:1 - Уилок (38)
0:2 - Сака (85)
0:3 - Обамеянг (87)

СТАНДАРТ ЛИЕЖ - ВИТОРИЯ ГИМАРАЕШ 2:0
1:0 - Ханин (66-авт)
2:0 - М’Поку (91)