Динамо (Загреб) хвърли здрав бой на Аталанта за добре дошъл в ШЛ (видео+галерия)

Отборът на Динамо (Загреб) направи историческия първи мач на Аталанта в Шампионската лига кошмарен. Хърватският първенец разгроми с 4:0 бергамаските като домакин в двубой от група С. Основната заслуга за изразителния успех беше на нападателя Мислав Орсич (31’, 42’, 68’), който заби хеттрик, след като резултатът беше открит от Марин Леовац (10’).

Начало на разгрома даде Леовац още в 10-ата минута, когато засече подаване на Петър Стоянович. Оттам нататък започна шоуто на Орсич. В 31-ата минута с шут по земя от границата на наказателното поле той прати топката в мрежата на гостите. В 42-ата минута 26-годишният хърватин покачи на 3:0, след като отблизо чукна с глава топката, която Ариян Адеми насочи към него. Нападателят оформи своя хеттрик, както и крайното 4:0 в 68-ата минута, когато се възползва от отличен прехвърлящ пас на Кевин Теофил-Катерин.
Така Динамо поведе в групата с 3 точки и по-добра голова разлика от втория Манчестър Сити, победил Шахтьор (Донецк) с 3:0. Така украинците и Аталанта остават без актив след първите си мачове в турнира.