19-годишен норвежец с хеттрик в дебюта си в Шампионската лига

19-годишният Ерлинг Холанд реализира хеттрик за Залцбург в дебюта си в Шампионската лига. Австрийците постигнаха домакинска победа с 6:2 над белгийския Генк. Срещата бе първа в най-престижния клубен турнир и за клуба от Австрия. Холанд се разписа три пъти още през първото полувреме, а неговият тим водеше с 5:1 на почивката.

Холанд стана първият тийнейджър с хеттрик в дебюта си след Уейн Рууни, който направи това през 2004 г. Роденият в Лийдс норвежки национал е син на бившия нападател на Нотингам, Манчестър Сити и Лийдс Алф-Инге Холанд.

Младият талант има 17 гола в последните си девет мача. През май той блесна с девет гола в един мач, като в среща за юношите на Норвегия до 20 години срещу Хондурас не спря да вкарва.