Валенсия шокира Челси на "Стамфорд Бридж" (видео + галерия)

Отборът на Валенсия си тръгна с трите точки от гостуването на носителя на трофея в Лига Европа Челси в двубой от група Н на Шампионската лига. "Прилепите" спечелиха с 1:0 и нанесоха първа загуба на лондончани у дома от три години насам.
Домакините можеха да стигнат и до равенството, но Рос Баркли пропусна дузпа в края. В другия мач от групата Аякс разгроми Лил с 3:0 в Амстердам и оглави класирането в групата.
Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна с принудителна смяна за домакините, след като още в осмата минута младокът Мейсън Маунт пострада от груб фаул на Франсис Коклен.
Той продължи да играе, но даде знак, че не може да продължи и мениджърът Франк Лампард пусна на негово място Педро. До края на полувремето Челси пропусна две добри възможности чрез Вилиан и така резултатът се запази.
Така се стигна до 75-ата минута, когато Валенсия откри след поредното заучено положение. Родриго Морено овладя топката в наказателното поле след свободен удар, спечели си пространство и преодоля вратаря Кепа Арисабалага с удар под напречната греда.
Десет минути по-късно Челси получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Даниел Вас. Реферът Джунейт Чакър се консултира с ВАР преди да посочи бялата точка. Рос Баркли стреля силно, но уцели напречната греда и така сините стартираха със загуба участието си в ШЛ.