РБ (Лайпциг) наказа Бенфика в Лисабон

Отборът на РБ (Лайпциг) записа много важна победа с 2:1 над Бенфика като гост в сблъсък от група “G” на Шампионската лига, в която по-рано през вечерта Лион и Зенит направиха 1:1. И двата гола за германците бяха реализирани от Тимо Вернер (69’,79’), а Харис Сеферович (84’) само намали резултата.

Разенбалшпорт игра по-добре и се възползва по перфектен начин от шансовете си, като вкара две попадения с три шута в очертанията на вратата.

Лайпциг заложи на схемата от второто полувреме срещу Байерн (Мюнхен), когато доминираше над баварците. Бенфика също избра 4-4-2, но така и не успя да наложи превъзходство.

Тимът от Бундеслигата комбинираше на бързо обороти и така паднаха и двата гола. В 69-ата минута Юсуф Поулсен нагласи топката на Вернер, който светкавично я изстреля в долния десен ъгъл на вратата на Бенфика. Десет по-късно германският национал завърши на празна врата акция като по учебник, при която Марсел Забитцер избяга от засадата.

Бенфика успя само да върне единия гол чрез Сеферович шест минути преди края.

В следващия кръг на 2 октомври РБ приема Лион, а португалците ще гостуват на Зенит.