Гол в края спаси Интер от домакинска загуба (видео)

Интер се спаси от загуба на старта на Шампионската лига. “Нерадзурите” стигнаха до 1:1 в домакинството си на Славия (Прага) в мач от група F на турнира, след като изравниха в 92-ата минута с попадение на влезлия като резерва Николо Барела. Чехите поведоха в 63-ата минута, когато Питър Олаинка откри резултата. Нигерийският нападател бе в основата на повечето опасности за гостите след почивката. Именно през второто полувреме Славия бе по-активен, след като домакините имаха предимство и създадоха повече положения през първата част.

В първите минути Интер позволи на гостите да играят малко повече с топката, но след това започна да контролира събитията на терена. Тимът на Антонио Конте създаде няколко положения за кратък период. Първо Де Фрай бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране, но бранителят прати топката над вратата. Секунди по-късно Кандрева стреля, но топката отново не намери целта. В 16-ата минута Лаутаро Мартинес се измъкна от защитата, но диагоналният му изстрел мина покрай лявата греда на Колар.

Следващата възможност за домакините се откри пред Ромелу Лукаку, но и белгиецът не успя да се възползва. Въпреки тези ситуации, вратарят на чехите трябваше да се намесва за първи път в 23-ата минута, когато Д’Амброзио засече с глава центриране на Сенси, но ударът не затруди Колар. Интер обаче доминираше и голът сякаш бе въпрос на време.

Славия не изглеждаше безобидно, въпреки че “нерадзурите” определено имаха предимство. Гостите на няколко пъти организираха добри атаки, но не стигнаха до удар. Вратарят на Интер Ханданович пък за малко да подари гол на съперника, като задържа топката прекалено дълго в присъствието на нападател на тима от Прага, но в крайна сметка бе фаулиран.

Кандрева получи контузия и за началото на второто полувреме в игра се появи Лазаро. Австрийският национал дебютира за Интер, след като през лятото бе привлечен от Херта. След почивката обаче Славия (Прага) бе по-активният отбор. Още в 51-ата минута Ханданович трябваше да се намесва след удар на Станчу. Отново той пропусна добра възможност малко по-късно.

Над всички обаче бе Олаинка, който създаде и двете ситуации. 23-годишният нападател откри резултата в 63-ата минута. Той първо проби отдясно и изведе влезлия малко по-рано Зелени. Ударът му бе отбит от Ханданович, но Олайинка при добавката прати топката в мрежата. Имаше леки съмнения за засада, но след проверка със системата за видеоповторения попадението бе признато и Славия поведе на “Сан Сиро”.

След гола чехите продължиха да играят отлично, а Интер бе объркан и не знаеше как да отговори. Антонио Конте опита да промени нещата с някои смени, като в игра се появиха Барела и Политано, но тимът не заигра много по-различно. "Нерадзурите" опитаха натиск в последните минути, но нямаха идеи как да стигнат до голово положение.

Все пак те отправиха някои и друг удар, а натискът даде резултат в добавеното време. В 92-ата минута Сесни стреля от фаул, топката се удари в гредата, но отиде на крака на Николо Барела. Италианският национал стреля през купа от играчи и топката се озова в мрежата за 1:1. Остана време и за още едно сериозно положение, което Колар спаси след удар с глава на Лукаку, но дори топката да го бе преодоляла попадение нямаше да има, тъй като белгиецът бе в засада.

ИНТЕР - СЛАВИЯ ПРАГА 1:1
0:1 - Олаинка (63)
1:1 - Барела (92)