Ливърпул научи съперниците си за Световното клубно първенство

Девет години след като получи правото да организира Световното първенство по футбол през 2022-а година, Катар ще има шанса да се докаже като готова за големи събития страна със Световното клубно първенство, което ще се проведе в Доха.
Победителят в Шампионската лига Ливърпул се очертава като фаворит в планираната за 11-21 декември клубна надпревара, още повече че влиза от полуфиналите.

След тегленият днес жребий стана ясно, че Ливърпул ще играе на полуфинал на 18-и декември, което е националният празник на Катар, срещу победителя от мач с участието на Монтерей (Мексико).

По принцип Катар ще бъде домакин на следващите две издания на Световното клубно първенство. ФИФА се опитва да промени формулата с радикален рестарт от 2021-а година, като предлага турнир с участието на 24 отбора, от които осем европейски и с турнир в Китай.
Макар и мащабите да са различни и турнирът на седемте клубни отбора да не тества напълно готовността на Катар за преимане на четириседмично Световно първенство, то емирснтвото ще даде ясни сигнали как ще очаква отбори, фенове, журналисти и случайни туристи.

Днешният жребий определи шампионът на Южна Америка да стартира от другия полуфинал. Там носителят на Копа Либертадорес ще се изправи срещу победителя от мача Есперанс (Тунис) - шампион на Африка, и шампионът от Азиатската Шампионска лига. Полуфиналът с участието на първенеца на Южна Америка е на 17-и декември, а финалната среща и мачът за 3-тото място са на 21-ви декември.

В предварителният кръг, на 11-и декември, ще участва представителят на домакините Ал Сад (Катар), който ще играе с Йънген Спорт (Нова Каледония) - шампион на зона Океания. Но тъй като Ал Сад все още е в битката за Шампионската лига на Азия, то каледонците могат да се изправят срещу финалиста при успех на катарския тим през ноември. Победителят от този мач отива да играе с мексиканския Монтерей и евентуално срещу Ливърпул на полуфинала.