Зрелище, голове и победа за Септември в дербито от Втора лига (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) продължава с наказателната си акция във Втора професионална лига! Играчите на Милен Радуканов надиграха с 4:2 Хебър в битката от 8-ия кръг на шампионата. Попаденията за домакините реализираха Георги Русев (41, 61), Преслав Йорданов (77) и Павел Петков (82). Точни за "зелените" бяха Тодор Чаворски (4) и Асен Георгиев (48).
Тимът от София продължава гонитбата с ЦСКА 1948. Септември вече има 21 точки от началото на сезона. Хебър пък остана с 10 пункта.
Срещата наблюдаваха Вили Вуцов, Кирил Вангелов, Станимир Стоилов, Георги Иванов-Гонзо, Даниел Боримиров, Петър Хубчев и Чавдар Цветков.
Двубоят започна перфектно за гостите от Пазарджик. Още в 4-ата минута футболисите на Николай Митов стигнаха до гол. Бранителите на Септември направиха грешка, от която се възползва Отктай Хамдиев, който стреля, получи се рикошет и кълбото се озова в Тодор Чаворски, който се разписа от близка дистанция.

В 34-ата минута Веселин Марчев бе много близо до второто попадение в сблъсъка. Опитният атакуващ футболист опита изстрел от въздуха, но Валентин Галев изби топката.
В 41-ата минута домакините изравниха резултата. Александър Башлиев центрира много добре към Георги Русев, който с глава вкара своя трети гол от началото на сезона във Втора лига.

Втората част започна отново много добре за "зелените". В 47-ата минута Юлиян Попев направи дузпа срещу Веселин Марчев. Зад топката застана Асен Георгиев, който заби поредния си гол от началото на шампионата. Това бе четвърти гол за бранителя във Втора лига.

В 61-ата минута играчите на Септември отново изравниха. Спас Георгиев центрира на втора греда към Юлиян Попев. Той свали кълбото към Георги Русев, който стреля, топката се отби в Папазов и попадна в мрежата на Деберлиев.

Секунди по-късно Преслав Йорданов стреля с глава от близка дистанция, но стражът на гостите се справи със ситуацията.
В 70-ата минута Йордан Апостолов получи перфектна възможност да затрудни вратаря на Септември, но ударът му бе твърде слаб и неточен.

В 77-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Юлиян Попев центрира перфектно в наказателното поле към Преслав Йорданов, който вкара поредния си гол с глава.

В 82-ата минута Павел Петков заби четвърти гол в мрежата на Хебър. Опитният нападател се появи от резервната скамейка и вкара с мощен удар под гредата.

До края на срещата гостите се опитаха да натиснат, но играта на Септември бе достатъчно стабилна, за да не позволи на Хебър да стигне до възможност за нов гол в дербито от Втора лига.

СЕПТЕМВРИ - ХЕБЪР 4:2