Рома напомни за себе си с четири гола и четири греди (видео)

Рома надви Сасуоло с 4:2 на “Олимпико” в среща от третия кръг на калчото и така постигна първа победа през сезона. В предишните два кръга столичани бяха записали равенства срещу Дженоа и Лацио, но тази вечер бяха далеч по-убедителни. “Вълците” си свършиха работата в рамките на 21 минути през първото полувреме, когато забиха всичките си четири попадения. Сред голмайсторите беше и дебютиралият Хенрик Мхитарян. През втората част Сасуоло върна две попадения, но евентуално равенството нямаше да е заслужено, защото “джалоросите” удариха четири греди, а Хавиер Пасторе пропусна на празна врата.

Браян Кристанте откри с глава в 12-ата, Един Джеко удвои в 19-ата, Мхитарян увеличи на 3:0 три по-късно, а в 33-ата Джъстин Клуйверт покачи на 4:0. За три от головете асистенции направи Алесандро Флоренци.

Сасуоло стигна до два гола, които бяха реализирани от Доменико Берарди в 53-ата и 72-ата минути. Към края гостите не бяха далеч и от трето попадение.

В четвъртък “Олимпико” отново ще събере тифозите на Рома, но за сблъсък с турския Истанбул ББ в Лига Европа.