Неостаряващият Хоакин измъкна Бетис от трудна ситуация (видео)

Хетафе изпусна победата при гостуването си на Бетис от 4-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши 1:1, а това беше трето поредно равенство за тима от мадридското предградие, който през миналия сезон се бореше за участие в Шампионската лига.

Хетафе поведе с гол от дузпа на Хайме Мата в 15-ата минута, а в 25-ата Вилиам Карвальо от домакините получи червен картон. Въпреки негативното развитие на срещата, Бетис стигна до точката. Изравнителното попадение беше дело на идола на феновете на "вердибланкос" Хоакин. 38-годишният бивш испански национал вкара дузпа в 73-ата минута.Привлеченият от Ейбар Марк Кукурея беше най-опасният футболист на гостите. Още в началото след негов пробив и силен удар топката срещна гредата. Кукурея спечели и дузпата, от която Хетафе поведе. Той влезе в наказателното поле и беше задържан от Антонио Бараган. Мата превърна наказателния удар в гол.

В средата на първата част Карвальо фаулира откъсващ се играч на гостите. Първоначално съдията Хосе Луис Гонсалес му вдигна жълт картон, но след това промени решението си и изгони португалеца.

Дори в намален състав, Бетис не се предаде. В 73-ата минута Джене фаулира Набил Фекир в пеналта и "зелено-белите" получиха дузпа, която Хоакин хладнокръвно реализира.

Бетис е на 15-о място в класирането с 4 точки, а Хетафе има 3 пункта и заема 18-ата позиция.