100 години ски спорт в България

Франция пак взе бронзовите медали на световното по баскетбол

Франция успя да се съвземе след отпадането на полуфиналите на Мондиал 2019 от Аржентина и да спечели втори медал от световно първенство в историята си. Това стана факт след победа с 67:59 над Австралия в утешителния спор за трето и четвърто място, а европейците се окичиха с бронзовите отличия за втори път след 2014 година.

Aвстралийците взеха инициативата от самото начало на двубоя, повеждайки с 4:10, а след това успяха да увеличат преднината си до 8:16. Първата четвърт завърши при пет точки преднина за тях и 11:16. Развитието на вторите 10 минути бе сходно, а Бумърс продължиха да контролират развоя на играта в Пекин, за да задържат позицията на водач и на почивката, която дойде при 21:30 в тяхна полза.

Французите показаха на какво са способни след подновяването на играта, когато се съвзеха и постепенно заличиха изоставането си, за да се доближат на две точки от противника - 42:44 малко преди края на третата четвърт, която приключи при резултат 42:46 за Австралия.

Нандо Де Коло даде тон на французите рано в последната четвърт и те смело тръгнаха към обрат, като заличиха изоставането си от 42:46, превръщайки го в преднина от 60:56. Тройка на Албиси за 63:56 доближи “петлите” само на крачка от спечелването на бронзовите медали, а в крайна сметка това стана факт след триумф с 67:59.

Де Коло вкара 19 точки за френския триумф, Еван Фурние добави 16, а Венсан Поарие се отличи с 8 точки и 7 борби. Джо Ингълс със 17 и Пати Милс с 15 бяха двамата най-резултатни за австралийците, които стигнаха до най-доброто класиране в историята си, финиширайки четвърти.

ФРАНЦИЯ - АВСТРАЛИЯ 67:59 (11:16, 10:14, 16:21, 25:13)