Мертенс донесе успех за Наполи над Сампдория (видео)

Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 над гостуващия Сампдория в мач от 3-ия кръг на Серия “А”. И двата гола в срещата бяха дело на Дрис Мертенс (13’, 67’).

Домакините поведоха още в 13-ата минута, когато Мертенс с мощен шут засече подаване на Джовани Ди Лоренцо. В 18-ата нов шут на белгиеца срещна напречната греда, а секунди по-късно Емилиано Ригони се озова сам срещу Алекс Мерет, но стражът изби удара му в корнер. Това беше всичко най-интересно през първата част. “Партенопеите” започнаха силно второто полувреме и това доведе до втори техен гол в 67-ата минута. Тогава дебютантът Фернандо Йоренте задържа топката в наказателното поле и я подаде към Мертенс, който след рикошет в противников играч се разписа за втори път в мача. До неговия край Фабио Куалярела и Албин Екдал се разминаха с това да отбележат гол и така срещата завърши при 2:0 за неаполитанците.

Така за момента Наполи е четвърти в класирането с 6 точки, а Сампдория - последен с три загуби от три двубоя.