Интер се справи с десет "зебри" за третата си поредна победа (видео)

Отборът на Интер постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Удинезе в двубой от третия кръг на Серия "А". Единственото попадение отбеляза Стефано Сенси в 44-ата минута, след като в 35-ата гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Родриго де Паул. Така за момента "нерадзурите" са единственият тим в италианския елит само с победи в първите три кръга на този сезон.

Антонио Конте направи няколко промени в сравнение с първите два мача на тима за сезона. Стефан де Фрай и Диего Годин започнаха като титуляри в защитата на местата на Данило Д'Амброзио и Андреа Ранокия. В халфовата линия Николо Барела замени Матиас Весино, а в атака Матео Политано беше предпочетен пред Лаутаро Мартинес.
Гостите, подобно на съперника, излязоха в схема 3-5-2, като в нападение действаха Кевин Лазаня и Де Паул.
Първата голяма възможност за Интер дойде още в 5-ата минута, когато Политано с удар по земя от разстояние нацели страничната греда. В 15-ата Хуан Мусо отрази мощен изстрел на Сенси от извън наказателното поле. В 24-ата минута, след изпълнение на пряк свободен удар, Уолъс пробва удар, който обаче попадна право в Самир Ханданович. В 35-ата "зебрите" останаха с 10 човека, след като Де Паул се поддаде на провокация на Антонио Кандрева, когото шамароса в тила. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР и показа директен червен картон на аржентинеца.
В 39-ата минута Политано се опита да изненада Мусо с изпълнен по земя пряк свободен удар в долния ъгъл, но вратарят изби в корнер. В 43-ата той улови и шут на Сенси. Минута по-късно обаче халфът стигна до гол след центриране на Годин. В добавеното време на първата част Мусо се справи с изстрел отблизо на Политано.
В 56-ата и 59-ата минути Политано отново се опита да се разпише, но Мусо продължи да спасява неговите удари. Домакинският натиск продължи, като в следващите минути с пропуски се отчетоха редица играчи на "нерадзурите". В 80-ата за първи път с екипа на тима се появи Алексис Санчес, който можеше да отбележи гол в 84-ата, но Мусо с блестяща проява спаси удара му от няколко метра. Това беше и последното по-опасно положение в мача.
След днешния си успех Интер е на върха в Калчото с 9 точки от 9 възможни, докато Удинезе е 14-и с 3 пункта.
ИНТЕР - УДИНЕЗЕ 1:0

1:0 Сенси (44')

Интер: Ханданович, Годин, Де Фрай, Скринияр, Кандрева, Барела, Брозович, Сенси, Асамоа, Лукаку, Политано