С гол-красавец освиркваният Неймар се превърна в герой при завръщането си за ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи Страсбург като домакин с минималното 1:0 в двубой от 5-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в мача отбеляза Неймар в добавеното време.

Бразилската звезда на френския шампион записа първи мач за тима през този сезон, след като пропусна предишните срещи заради контузия и трансферната сага около бъдещето му. Той беше освиркван по време на целия мач от феновете на отбора и дори имаше обиден транспарант по негов адрес. Въпреки това, нападателят беше най-дейният играч на парижани, що се отнася до ударите в двубоя. Усилията му се отплатиха във втората минута от добавеното време, когато засече със задна ножица центриране на Абду Диало, за да донесе победата за ПСЖ.

Неймар дори се разписа за втори път в последните секунди на мача, но попадението беше отменено заради засада. Новото попълнение на тима Мауро Икарди стартира двубоя като резерва, но влезе в игра в 63-ата минута на мястото на Ерик Максим Чупо-Мотинг. Дошлият от Реал Мадрид Кейлор Навас обаче дебютира на вратата с пълни 90 минути.

Така ПСЖ задържа първото място в класирането с 12 точки, докато Страсбург е на плейофната 18-а позиция с 3 пункта.