Вторият най-скъп трансфер на Майнц донесе първите 3 точки

Вторият най-скъп входящ трансфер в клубната история на Майнц 05 започна да се отплаща веднага. Още в третия си мач за тима холандецът Джери Сейнт Джуст, за когото бяха платени 9 млн. евро на Фейенорд, вкара победния гол за 2:1 срещу Херта (Берлин) в среща от 4-ия кръг на Бундеслигата. Централният защитник беше точен с глава след центриране от корнер в 88-ата минута.

Джуст имаше късмет, че по-рано в двубоя не беше изгонен. Негово нарушение в 33-ата минута беше разгледано от ВАР за потенциален червен картон, но в крайна сметка беше преценено, че той заслужава само жълт.

Победата на Майнц е и плод на доста късмет, защото гостите имаха редица шансове и цели осем пъти уцелиха вратата. В 16-ата минута те удариха греда чрез Дейви Зелке.

В 40-ата минута обаче Робин Куайсон получи отличен пас на празна врата и изведе Майнц напред - 1:0.

След почивката Доди Лукебакио и Ондрей Дуда бяха близо до изравняването, но то дойде чак в 83-ата минута, когато Джавайро Дилросън центрира и Марко Груич успя да реализира - 1:1.

И все пак “05” имаха последната дума. Две минути преди края Даниел Брозински центрира и Джуст заби втория гол за домакините.

За Майнц това са първи точки след три поредни загуби от началото на сезона. Херта пък е на дъното със само 1 точка от четири срещи.