ЦСКА-София превзе "Коматево", никой не успя да спре Али Соу (видео+галерия)

ЦСКА-София спечели с 1:0 гостуването си на Ботев (Пловдив) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига.

В герой за червените се превърна Али Соу, който реализира единственото попадение в 75-ата минута, а и бе най-опасният футболист на терена, тъй като, особено през втората част, на няколко пъти сам надигра цялата отбрана на канарчетата. Сред титулярите на домакините за този двубой се завърна доскоро лекуващият контузия Тодор Неделев, но халфът не бе на обичайното си добро ниво.

85 Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София

Наставникът на червените Люпко Петрович пък предприе няколко любопитни промени. На вратата застана Густаво Бусато за сметка на Черниаускас. Сред резервите останаха Тиаго и Жеферсон, които се появиха след почивката.

Гостите застрашиха домакинската врата още с първия съдийски сигнал. Още в 15-ата секунда Малинов намери непокрития Соу на границата на наказателното поле, но нападателят се засуети и топката му бе избита.

Ботев отговори с опасна атака в 11-ата минута. Неделев изведе Балтанов зад гърба на Албентоса. Капитанът на канарчетата спря на гърди, завъртя се на 180 градуса и стреля под ъгъл от 6-7 метра, но Бусато изби.

В 20-ата минута Тонев се възползва от грешка на червената отбрана, стреля от 15-16 метра, Бусато изби, а за късмет на гостите топката не попадна в краката на връхлитащия Виана, а в тези на Албентоса, който изчисти.

В 26-ата минута Малинов намери Евандро, който остана да се надиграва един на един срещу Димитров. Нападателят на госитте си бутна топката вляво и шутира, но Георгиев без проблем улови.

Към края на първата част вратарят на госитте Бусато на два пъти се намеси добре. Първо той боксира опасно центриране на Тонев отляво, а секунди по-късно изби шут на Тодор Неделев.

След почивката ЦСКА-София промени статуквото от първата част, когато Ботев имаше леко предимство, и взе инициативата. Пет минути след началото на второто полувреме Соу получи пас в наказателното поле, но стреля много неточно от добра позиция, от която можеше да потърси и подаване към непокрития Евандро.

В 71-ата минута Соу за пореден път през втората част надигра с лекота Пиргов и подаде към Кери, който от своя страна стреля мощно от границата на наказателното поле, но Георгиев успя да избие в корнер.

По-добрата игра на ЦСКА-София през второто полувреме, съчетана с многото груби грешки в отбраната на канарчетата, логично доведе и до попадение в домакинската врата. То дойде в 75-ата минута, когато Соу получи отдясно в наказателното поле, надигра без проблем тромавия Ван Арнем и с великолепен диагонален шут вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

Ботев опита да реагира на негативния резултат. В игра се появиха Антонио Вутов и Филипов. Канарчетата наложиха привидно надмощие, владеейки повече топката, но червените се бранеха добре и не позволиха нито една сериозна опасност пред собствената си врата. От своя страна футболистите на Люпко Петрович можеха да вкарат и втори гол при няколкото си опасни контраатаки, но играчите в червено не бяха концентрирани при извеждащия пас и в крайна сметка не успяваха да изведат техни съотборници сами срещу вратаря, каквато възможност имаха.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 0:1