Ман Юнайтед постигна мъчна победа над Лестър, Рашфорд вкара дузпа

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 1:0 над Лестър в среща от петия кръг на Висшата лига. Това бе и първа победа след серия от три поредни мача без успех. За гостите пък това бе първа загуба, след като те записаха две победи и две равенства в първите си четири мача.

Солскяер имаше доста проблеми при окомплектоването на състава, след като поради различни травми не бяха на разположение Антъни Марсиал, Пол Погба, Джеси Лингард и Люк Шоу. Единствено Аарън Уан-Бисака е възстановен и е част от титулярния състав на “червените дяволи”.

Брендън Роджърс пък бе направил две промени и сред титулярите се завръщат Хамза Чъдури и и Чалар Союнджу в предни позиции заплаха за Давид Де Хеа трябваше да са Джеймс Мадисън и Джейми Варди.

Още в третата минута Даниел Джеймс се измъкна отлично отляво и бе фаулиран на граниацта на наказателното поле. Последвалото изпълнение на Андрес Перейра бе опасно, но Каспър Шмайхел се намеси отлично и извади топката в корнер. Две минути по-късно нещата се пренесоха в другото наказателното поле, където Джеймс Мадисън надигра Виктор Линдельоф и отправи опасен удар, но Де Хеа спаси.

В седмата минута Перейра успя да отправи топката към наказателното поле, където Рашфорд изпревари Чалар Союнджу, който го натисна, а това се оказа достатъчно за съдията да посочи бялата точка. Рашфорд застана зад топката и реализира хладнокръвно. По този начин и прекъсна серията от две поредни пропуснати 11-метрови наказателни удари.

В следващите минути на терена се възцари здрава битка, което доведе и до няколко твърди влизания от двете страни, а гостите изглеждаха малко по-опасния отбор. В 30-ата минута първо Хамза Чъдури нахлу в наказателното поле, но топката бе изчистена в корнер, а от последвалото изпълнение топката достигна до Бен Чилуел на дъгата на наказателното поле и левия защитник отправи много опасен удар под гредата, но испанския страж на “червените дяволи” отново се намеси отлично.

43-ата минута ново разбъркване в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер доведе до удар по посока на вратата от страна на Союнджу, но топката бе лека и не представляваше проблем за Де Хеа.

Само три минути след подновяването на играта пас в дълбочина от Рикардо Перейра бе много близо да остави Джеймс Мадисън очи в очи с испанския страж, но Де Хеа излезе и улови на границата на наказателното поле. Две минути по-късно Даниел Джеймс се измъкна от лявото крило, влезе навътре и отправи опасен удар, който обаче премина над вратата на Каспър Шмайхел.

50-ата минута Уан-Бисака изведе Хуан Мата отлично в наказателното поле, но ударът на испанеца бе спасен от датчанина. Четири минути по-късно необмислено действие на Скот Мактоминей доведе до нарушение срещу Тилеманс пред наказателното поле на домакините, но Джеймс Мадисън не успя да уцели рамката на вратата.

Между 67-ата и 70-ата минута Солскяер смени двама от най-опитните си играчи Неманя Матич и Хуан Мата с Фред и Таит Чонг, което бе и опит да се изнесе играта в по-предни позиции, тъй като гостите бяха наложили сериозен териториален превес в последните десетина минути. Това даде резултат и играчите на Манчестър Юнайтед успя да пренесе играта в половината на Лестър.

В 83-ата минута нарушене срещу Скот Мактоминей доведе до фаул от над 25 метра. Рашфорд обаче изпълни великолепно, но топката срещна горната греда на Шмайхел, който изобщо не реагира.

92-ата минута Айосе Перес се измъкна отлично по десния фланг и центрира, Скот Мактоминей достигна до топката, но изчисти слабо и я прати на крака на Уилфред Ндиди , но ударът на халфа премина до левия стълб на Де Хеа. Така Манчестър Юнайтед постигна втора победа от началото на сезона, а в следващият кръг гостува на Уест Хам, докато гостите от Лестър посрещат Тотнъм.