Фиорентина пропусна да накаже чупливия Ювентус (видео)

Отборите на Фиорентина и Ювентус не излъчиха победител в дербито помежду си от 3-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Артемио Франки" приключи при резултат 0:0. Домакините обаче повече трябва да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като създадоха по-добрите положения в мача. Освен това в хода на двубоя гостите трябваше да направят три принудителин смени заради контузии на Дъглас Коста (8), Миралем Пянич (44) и Данило (62). Така официалният дебят на Маурицио Сари на скамейката на "Старата госпожа" не бе особено приятен за наставника.

Треньорът на домакините Винченцо Монтела бе избрал в този мач да започнат Федерико Киеза и Франк Рибери в атака. В средата на терена пък бяха Милан Бадел, Гаетано Кастовили и Ерик Пулгар.

В същото време Маурицио Сари, който записа първия си официален мач на скамейката на Юве, бе предпочел да заложи на Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо и Дъглас Коста в предни позиции. В средата на терена пък действаха триото Блес Матюиди, Миралем Пянич и Сами Кедира.

Срещата не започна добре за Юве. Още в 6-ата минута Дъглас Коста почувства някакви болки в бедрото и поиска смяна. На негово място влезе Федерико Бернардески, който бе посрещнат с бурни освирквания от трибуните.

В 15-ата минута Войчех Шчесни бе на косъм да сътвори голяма глупост. В опит да изрита топката напред той уцели притисналия го Федерико Киеза и по чудо топката не се озова във вратата.

Минута по-късно полският вратар трябваше да се намесва решително след грешка на негов съотборник, който върна неразчетено и изведе Рибери на добра позиция, но Шчесни със самоотвержена намеса попречи на французина да отбележи отблизо.

В 19-ата минута Фиорентина имаше нова голова възможност. Отново Рибери бе изпуснат и отправи силен шут по земя, като отново вратарят на Юве трябваше да показва блестящ рефлекс.

В ответната атака Юве стигна до първия си точен удар. Блес Матюиди стреля силно и Бартоломей Драговски трябваше да се намесва решително.

След това в 21-ата минута. Миралем Пянич стреля от дистанция, но без да затрудни вратаря.

В 35-ата минута Киеза отправи коварен далечен удар по земя, но Шчесни бе заел добра позиция и уверено улови.

В 41-ата минута домакините създадоха поредната опасност пред Шчесни. Рибери центрира отлично за Далберт, който отблизо с глава не успя да отправи добър удар и да затрудни вратаря.

В самия край на полувремето Юве остана без още един титуляр. Миралем Пянич също се контузи и на негово място влезе Родриго Бентанкур.

И второто полувреме започна с по-добра игра на "виолетовите", които повече задържаха топката и по-често поглеждаха към вратата на съперника.

В 62-ата минута Маурицио Сари бе принуден да направи и трета принудителна смяна. Данило също се контузи и бе заменен от Хуан Куадрадо.

В 64-ата минута Ювентус организира добра контраатака, но тя завърши с доста разочароващ удар на Роналдо, който бе право в ръцете на вратаря.

В ответната атака отново Киеза обстрелва вратата на "бианконерите", като ударът му профуча над напречната греда.

В 68-ата минута и Фиорентина се наложи да прави принудителна смяна. Франк Рибери напусна, а на мястото му влезе Кевин-Принс Боатенг.

В 74-ата минута гостите имаха нова добра възможност. Кедира нахлу в наказателното поле и реши да търси пас към Роналдо, но в последния момент защитник изби топката и не позволи на португалеца да стреля.

Три минути след това обаче "виолетовите" пропуснаха една от най-добрите си възможности. При едно центриране от корнер Никола Миленкович стреля с глава и Шчесни трябваше да се намесва решително.

В 85-ата минута Роналдо опита атрактивна задна ножица, но ударът му не се получи и премина над вратата.

В добавеното време Киеза намери Боатенг с прекрасно центриране, но ударът на нападателя премина покрай вратата.

Така бе спряна победната серия на Ювентус от началото на сезона и "бианконерите" загубиха първи точки. Фиорентина пък солжи край на лошото си начало от две загуби, макар тимът да продължи негативната серия, започнала още миналия сезон, от 17 поредни срещи без успех.

След този мач Юве е временно на върха със 7 точки, но и с мач повече от преследвачите си. Фиорентина пък записа първа точка и се намира на 16-ата позиция в таблицата.