Краев с жълт картон при загуба от Бенфика (видео)

Националът Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, а отборът му загуби с 0:2 гостуването си на шампиона Бенфика от петия кръг на португалската Примейра лига. Краев игра цял мач и получи жълт картон в началото на второто полувреме. Неговият отбор се държа достойно и беше на секунди от това да се оттегли на почивката при нулево равенство, но Игор Ногейра си вкара автогол, който успокои домакините.

Бенфика можеше да си направи двубоя лесен още в 10-ата минута, но тогава Пици пропусна дузпа. Последваха много пропуски пред вратата на Жил Висенте, а стражът на гостите Денис направи серия от впечатляващи спасявания.

След автогола на Ногейра за Бенфика стана лесно. В 53-ата минута Пици се реваншира за пропуска си от бялата точка и удвои аванса на "орлите".

Въпреки победата, Бенфика е на второ място в класирането, защото лидер е сензацията Фамиликао, който победи с 4:2 Пасош Ферейра и събра 13 точки - с една повече от шампионите. Жил Висенте е на 11-а позиция с 5 точки.