Мораеш разплака Зоря в голов спектакъл (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш продължава да ниже гол след гол в украинското първенство. В дербито от 7-ия кръг Шахтьор (Донецк) изтръгна драматична победа с 4:3 срещу Зоря (Луганск) и запази стопроцентовия си актив - 21 точки, а Мораеш вкара две от попаденията за шампионите.

Зоря изненадващо поведе в 10-ата минута с гол на Владлен Юрченко, а в 35-ата Владислав Кочергин наказа нова грешка на защитата на Шахтьор и вратаря Андрий Пятов.

В края на полувремето Тайсон върна едно попадение. В 54-ата минута Марлос вкара за 2:2 с красив изстрел от границата на наказателното поле. След час игра Мораеш с помощта на лек рикошет изведе Шахтьор напред в резултата, но Богдан Леднев сюрпризира неприятно Пятов в 86-ата минута - 3:3. Последва щурм на символичните домакини и в 89-ата минута Мораеш отблизо вкара победния гол.

За бразилеца с украински паспорт това беше седми точен изстрел през сезона и той е лидер в голмайсторската листа. Дебют за Шахтьор пък направи Йевхен Коноплянка.