Няколко дилеми пред Хубчев

Наставникът на Левски Петър Хубчев обмисля да направи няколко промени в титулярния състава на "сините" за домакинството с Черно море, научи Sportal.bg. Както е известно, 26-кратните шампионите завършиха 2:2 с ЦСКА-София в последния мач преди паузата заради националните отбори. Тогава възпитаниците на Хубчев водеха с два гола, но прекалено елементарно изпуснаха победата, която щеше да остави тима на върха в класирането, давайки самочувствие и увереност на играчите. Това не се случи, а много от нещата през втората част на мача с "червените" не се харесаха на треньора.

Той заведе отбора си на лагер в Добринище, където не успя да работи с всички футболисти, но пък видя тези, които се смятаха за титуляри преди сезона, а сега чакат своя шанс.

14 Пресконференция на Петър Хубчев пред мача с Ружомберок

Първият от тях е Николай Михайлов. Стражът даде стабилност на синята защита през пролетта, след като беше свалил 18 килограма за два месеца, изигравайки 15 поредни срещи. Тогава той влезе в добра форма, която го върна и в националния отбор, а селекционер беше именно Хубчев. Интересното е, че 31-годишният вратар пази последните два мача на България с Хубчев начело, като със спасявания в 90-ата минута срещу Черна гора (

1:1

) и Косово (

1:1

) дори спаси тима от загуба. През лятото обаче с идването на бронзовия медалист от САЩ`94 и привличането на Милан Миятович, Михайлов седна на пейката, като през този сезон няма все още нито една минута от изиграните 12 мача. Това го лиши от повиквателна за националния тим в изминалите мачове с Англия (

0:4

) и Ейре (

1:3

).

127 Левски разби Славия и чака пълни трибуни на "Герена"

Истина е, че Ники Михайлов не дойде в оптимална форма на лагера в Австрия, след което се контузи преди старта на сезона, пропускайки първите пет мача. През този период Миятович се възползва от своя шанс и стана титуляр на Левски. Черногорецът има допуснати 14 попадения от 12 срещи, като седем от тях са в efbet Лига и седем от АЕК (Ларнака) в Лига Европа. Михайлов-младши е вдигнал през последните седмици нивото в тренировките, което е забелязано от Хубчев, който обмисля сериозно да го върне в състава.

Миятович е тренирал с отбора само в последните две тренировки от дербито, тъй като бе част от тима на Черна гора. Вратарят игра 45 минути в контролата с Унгария (

2:1

), започвайки титуляр, а в европейската квалификация с Чехия (

0:3

) остана на пейката пред цялата среща. Бившият страж на Ливърпул, Твенте, Верона, Мерсин и Омония (Никозия) се очакваше да получи шанс срещу Царско село и Витоша (Бистрица), но тогава изненадващо такъв нямаше.

99 Царско село - Левски

Срещу аутсайдерите шанс обаче получи Дени Алар, който дойде лятото, за да смени голмайстора на първенството Станислав Костов. 29-годишният играч дори взе фланелката с легендарната деветка на Левски.

Австриецът дебютира с красив гол в Лига Европа след едва няколко минути игра

. Пропусналият цялата подготовка таран започна да води атаката още без да е напълно готов. Отличи се с два важни пропуска срещу Етър и

АЕК Ларнака

, които промениха историята на първата част от сезона на столичани. Пристигналият за негова резерва Найджъл Робърта обаче се възползва от получените възможности, влизайки на мястото на Алар срещу Царско село (

2:0

) и Витоша (

4:0

), разписвайки се и показвайки значително по-добри игри. Младокът стана титуляр в следващите мачове,

носейки победата с 1:0

срещу Локо (Пд) и

вкарвайки в дербито

с ЦСКА-София,

където пък негов пропуск за евентуално 3:0 се оказа фатален за изхода на срещата

.

На лагера в Добринище Алар издържа всички натоварвания, които изискваше треньорът,

а след това вкара и два гола за победата с 4:0 над ФК Емирейтс

. Националът на Кюрасао пък отсъстваше през последните две седмици заради ангажиментите с националната фланелка за мачовете с Хаити, в които не взе участие. Затова Алар се очаква да се завърна от първата минута на "Герена" срещу Черно море, водейки атаката на 26-кратните шампиони.

Бранителят Холмар Ейолфсон пък прави всичко възможно, за да води защитата на Левски. Исландският национал тренира на 100%, давайки всичко от себе си,

а също така изигра пълни 90 минути срещу ФК Емирейтс

. Това се случи след едногодишна пауза.

Тежката травма, получена за Купата на България миналия октомври именно срещу "моряците", е отшумяла

, но формата на бранителя е още далеч от необходимото ниво. Идеята и желанието на Хубчев е да започне да залага повече на Холмар, който ще трябва да си партнира с Нуно Рейш. Противникът на "сините" в неделя е коварен и Хубчев се двоуми дали да прави промени в защитата, или отново да заложи на Янис Каргас, въпреки че

не е доволен от изявите му срещу "червените", където е с основна вина за първото попадение.
90 Витоша (Бистрица) - Левски

Дилемата тук е, че Холмар не е във форма, за да играе титуляр или пък пълни 90 минути в официален мач, но тази форма може да се върне само и единствено с мачове. Дали обаче ще започне да получава шанс още сега, тъй като ще му трябват поне два месеца, за да е в оптимална форма, според Хубчев. Специалистът не е забравил, че в двата мача, в които направи ротация в центъра на отбраната - Левски допусна цели 7 гола на "Герена", записвайки

поражения с 0:4