Амбициите на Арда за Топ 3 стават все по-големи след успех над Ботев (Враца)

Арда (Кърджали) направи поредна крачка към влизане в Топ 3 след успех с 2:1 над Ботев (Враца). Кърджалии победиха врачани на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута" в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Радослав Василев (16) изведе домакините напред. Валери Домовчийски (66) възстанови равенството, но Иван Коконов (71) отново даде преднина на Арда. Валери Божинов не попадна в титулярния състав на врачани, но влезе в игра в 75-ата минута.

В 3-ата минута футболистите на Ботев (Враца) създадоха две много добри ситуации за гол, които Иван Караджов успя да отрази. Първо Валери Домовчийски стреля във вратаря, а след това опитният страж успя да парира силен шут на Даниел Генов. В 14-ата минута Ивайло Михайлов пробва интересен шут от границата на наказателното поле. Халфът намери топката от въздуха, но ударът му премина покрай лявата греда.

Арда поведе в резултата в 16-ата минута с гол на Радослав Василев. Спас Делев нацели гредата с удар от фаул от около 30 метра. След като се отби в страничния стълб, топката попадна в Иван Коконов, който стреля, но Красимир Костов с плонж успя да избие. Там обаче Радослав Василев пое технично и от няколко метра не сбърка.
В 29-ата минута Спас Делев направи сериозен пропуск на метър от вратата на Ботев (Враца). Аморим пусна много добро подаване по земя към втора греда, а там ударът на Делев бе блокиран с чудесен плонж от вратаря Костов. В 35-ата минута Георги Вълчев от състава на Ботев (Враца) стреля покрай вратата.

В 51-ата минута Валери Домовчийски се обърна добре с човек на гърба, но ударът му бе твърде слаб. Шест минути по-късно Арда пропиля златна възможност за втори гол. Иван Коконов и още двама футболисти в синьо излязоха очи в очи с вратаря на Ботев (Враца). Коконов имаше възможност да стреля, но предпочете да подава, а бранител на гостите сложи крак и изчисти.

В 66-ата минута Валери Домовчийски възстанови равенството с хубав гол с глава. Нападателят се възползва от грешка в позиционирането на защитниците и много добро центриране на Даниел Генов от десния фланг. Домовчийски се придвижи добре зад гърба на централните бранители и отклони с глава топката в обратния ъгъл на Иван Караджов.

Радостта на гостите продължи само пет минути. В 71-ата Ховсепян пусна чудесен извеждащ пас към Илиша Сам. Нападателят стреля под ъгъл, а Костов успя с една ръка да избие. От няколко метра обаче връхлитащият от втора позиция Иван Коконов нямаше как да сбърка и отново изведе Арда напред в резултата. Минута по-късно Коконов сложи топката на главата на високия Илиша Сам, но нападателят не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 75-ата минута в игра се появи и Валери Божинов. В 85-ата минута Илиша Сам прибра добре топката на Деян Иванов, но отново стреля в аут. Три минути по-късно Костов парира силен шут на Сам. Това бе и последното положение пред една от двете врати до последния съдийски сигнал.
АРДА - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Василев (16)
1:1 Домовчийски (66)
2:1 Коконов (71)