България продължава похода си на Евроволей 2019 срещу Румъния

Волейболистите от националния отбор на България ще излязат днес за втория си мач от Група А на Европейското първенство срещу Румъния. Срещата е тази вечер от 18,15 часа в зала "Сюд дьо Франс Арена" в Монпелие (Франция) и ще бъде давана на живо по БНТ 3.

"Лъвовете" започнаха перфектно участието си на Евроволей 2019, след като вчера разгромиха Гърция с 3:0 гейма в първия си мач на шампионата.

От друга страна Румъния, която е на Европейско първенство за първи път от 24 години насам, снощи беше отнесена от домакините от Франция с 3:0 гейма.

Интересно е да се отбележи, че България има отрицателен баланс срещу Румъния на европейските първенства - 4 победи и 7 загуби. Но все пак, при последната среща между двата тима на такъв форум, през далечната вече 1995 година, "трикольорите" побеждават с 3:0.