Регионалните финали на Red Bull Kart Fight 2019 започват днес в София

От днес започват регионалните финали на картинг състезанието Red Bull Kart Fight 2019, в квалификациите на което се включиха много любители на високите скорости.

Първата надпревара е тази вечер от 20:00 часа на картинг писта София Ринг, а следващите са в Хасково (14.09), Пловдив (15.09) и Варна (26.09). Финалът е в морската столица на 28.09.

Крайното класиране в Регионалните финали се формира на база сбор от точките за деня. При равенство в точките победител е пилотът с повече първи места (с по-предни места от полуфинал и финал), а при абсолютно равенство се сравняват наи-бързите обиколки.

За GRAND FINAL се класират първите трима участници от всеки един Регионален финал – общо 12 пилота, които ще се борят за призовите места на картинг писта Варна на 28.09, преди събитието Balkans Drift Super Cup.

Най-успешният дрифт състезател в историята на Украйна и Red Bull атлет Александър Гринчук също ще се присъедини към участниците, така че очаквайте спиращи дъха гледки и високи скорости!

Победителят от надпреварата Red Bull Kart Fight 2019 ще получи невероятната възможност да тества KTM X-BOW на пистата Red Bull Ring в Шпилберг, Австрия. Събитието се провежда с подкрепата на RaceFacer. Заявката за участие става чрез регистрация в уеб плаформата RaceFacer.com.

Повече актуална информация може да намерите в страницата на събитието във Фейсбук.