Франция с лесна победа над аутсайдера, Гризман отново пропусна дузпа (видео)

Отборът на Франция победи с 3:0 като домакин тима на Андора в среща от шестия кръг на квалификациите в група Н.

Световният шампион поведе в 18-ата минута, когато Кингсли Коман се възползва от отличен пас на Джонатан Иконе. В 28-ата “петлите” получиха право да изпълнят, след като Мойсе Сан Никола фаулира Антоан Гризман в наказателното поле. Именно нападателят застана зад топката, но ударът му беше в средата на вратата и така стражът Джосеп Гомес успя да отрази топката. Това е втора поредна пропусната дузпа за Гризман след тази срещу Албания преди три дни. Той обаче се реваншира в 52-ата минута, когато от пряк свободен удар сложи топката на главата на съотборника си в Барселона Клеман Лангле, който я прати в мрежата за 2:0. В добавеното време Уисам Бен Йедер оформи крайното 3:0 с добавка, след като преди това Гомес изби прекия свободен удар на Набил Фекир.

Франция е втора в групата с 15 точки, колкото има и водачът Турция. Андора остава на последното място без актив от шест изиграни срещи.