Депай и Бабел вдъхновиха Холандия за рагром над Естония (видео)

Отборът на Холандия записа убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Естония в двубой от шестия кръг на евроквалификациите в група C. Над всички в този мач бяха Райън Бабел и Мемфис Депай. Първият се отчете с два гола, а вторият с попадение и две асистенции.

В 17-ата минута Бабел засече центриране по земя на Дейли Блинд и така откри резултата в полза на “лалетата”. В 47-ата нападателят се разписа за втори път в мача след центриране на Депай. В 76-ата минута играчът на Лион също се сдоби с гол след блестящо подаване на Матайс де Лихт, което прехвърли цялата домакинска защита. В 87-ата Вайналдум оформи крайното 4:0 за гостите след центриране на Депай от пряк свободен удар.

Холандия е на трето място в групата с 9 точки от четири срещи, докато Естония е на последната пета позиция без актив от пет двубоя.