Гол в последната минута изкачи Словения на позиция за класиране

С гол в последната минута Словения надигра Израел с 3:2 като домакин в европейска квалификация и направи голяма крачка към класиране на първенството през следващото лято. Отборът събра 11 точки в група “G” и измести Австрия от втората позиция, като е само на 2 точки от лидера Полша. Тук шансове, освен израелците, има още и Северна Македония, което предвещава интересни моменти в оставащите четири кръга на битката. За финалите се класират първите два тима.

С две попадения Бенямин Вербич беше героят за словенците на стадиона в Любляна. Полузащитникът на Динамо (Киев) изведе своите напред две минути преди почивката.

В 50-ата минута обаче Бибрас Натхо изравни, а в 63-ата Еран Захави дори изведе Израел напред в резултата.

Само три минути по-късно бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк изравни и до края настъпи борба за трите точки. Победител в нея се оказа тимът на Словения, след като Вербич беше точен в края за 3:2.