Швеция и Норвегия се неутрализираха

Отборите на Швеция и Норвегия не се победиха в двубой от група F на квалификациите за Евро 2020. Двубоят на “Френдс Арена” в Стокхолм завърши 1:1. Така Швеция събра 11 точки и изостана на седем от лидера Испания, който разгроми тази вечер Фарьорските острови с 4:0. Норвегия има девет и е на четвъртата позиция, а трети е тимът на Румъния с 10, който по-рано през деня надви с 1:0 Малта.

Гостите от Норвегия първи стигнаха до гол, като това се случи в добавеното време на първото полувреме, когато се разписа халфът на Фулъм Щефан Йохансен. Отбраната на домакините го беше оставила непокрит в наказателното поле и за Йохансен не беше трудно да отбележи.

Шведите стигнаха до равенството в 60-ата минута с гол на нападателя на РБ Лайпциг Емил Форсберг, който успя да прокара топката през гора от крака след едно разбъркване в наказателното поле на гостите.