Азаренка отново изпусна титла от "Големия шлем" при женските двойки

Поставените под номер 4 в схемата на двойките Елизе Мертенс (Белгия) и Арина Сабаленка (Беларус) станаха шампионки при жените. Мертенс и Сабаленка победиха номер 8 Виктория Азаренка (Беларус) и Ашли Барти (Австралия) със 7:5, 7:5.
Победителките загубиха едва един сет до момента в турнира, а днес се нуждаеха от час и 37 минути, за да победят. И за двете победителки това е първа титла на двойки в който и да е турнир от Големия шлем. За Барти победата е малък реванш за шокиращото отпадане в 3-ия кръг при синглите от китайката Цян Ван. Азаренка пък губи четвърти финал при женските двойки в Големия шлем, а има и две титли на смесени двойки.

Мачът вървеше през голяма част равностойно, с постоянни размени на пробиви. Но и в двата сета сценарият беше един и същ- равностойно до 5:5, след което следва пробив и затвърждаване със своето подаване.