Холандия прониза Германия за атрактивен обрат в Хамбург (видео + галерия)

Отборът на Холандия надви с 4:2 Германия във великанска битка от група “С” на европейските квалификации, играна в Хамбург. Момчетата на Йоги Льов поведоха преди почивката след гол на Серж Гнабри (9). Френки де Йонг (59) и Жонатан Та (66) направиха обрат. В 72-рата Тони Кроос изравни от дузпа. Донийл Мален (79) и Жоржиньо Вайналдум (90) поднесоха успеха на Холандия. Така ситуацията в групата става много завързана, след като Северна Ирландия е водач с 12 точки. Германия е на втора позиция с 9, а холандците са с 6, но и с мач по-малко.

Селекционерът на Бундестима Йоги Льов подреди 3-4-2-1, като на върха на атаката беше поставен Марко Ройс. Кристиан Гинтер, Никлас Зюле и Джонатан Та оформиха защитния вал.
Наставникът на “лалетата” Роналд Куман заложи на 4-3-3 с Райън Бабел, Мемфис Депай и Куинси Промес в предни позиции.
Срещата в Хамбург започна с по-активна игра на "оранжевите". В осмата минута Нико Шулц сбърка, Мемфис Депай напредна, освободи си коридор за шут и стреля силно - Мануел Нойер изби. Минута по-късно Клостерман се измъкна на ръба на засадата, отправи удар в тялото на Яспер Силесен, който успя да отрази. Топката обаче попадна у Серж Гнабри, който много точно насочи до гредата за 1:0.
В 15-ата Тони Кроос стреля опасно над стената, но топката прелетя малко над гредата. В 22-ата Матайс де Лихт се извиси в наказателното поле на Бундестима, ала насочи прекалено високо. Холандците владееха повече топката в търсене на изравнителен гол. Атаките им обикновено завършваха с центрирания или опити за удари на Депай. В 42-рата Маншафтът стигна до чисто положение. След рикошет в тялото на Върджил ван Дайк топката отиде у Кроос и след това в непокрития Марко Ройс. Германският нападател стреля от девет метра - Силесен се протегна и изби.
В 50-ата минута Гнабри шутира по диагонала, вратарят беше преодолян, но Де Лихт се намеси пред голлинията. При ответната атака Куинси Промес стреля силно - Нойер не потрепна и улови. В 56-ата момчетата на Роналд Куман изградиха хубава атака. Вайналдум я завърши с фронтален шут от 17 метра - вратарят Нойер показа майсторство - плонжира и изби. Три минути по-късно холнадците стигнаха до изравняване. Джонатан Та се подлъзна при центриране отляво, Френки де Йонг изскочи от дълбочина и сам срещу вратаря насочи технично за първия си гол с националната фланелка - 1:1.
В 66-ата "лалетата" вече водеха в резултата. Защитата на домакините не се ориентира добре, Райън Бабел прескочи топка и Та сам я насочи в мрежата на своя тим. Повторенията оставиха сериозни съмнения за засада. В 71-вата Нико Шулц проби отляво, опита да центрира, Де Лихт спря пътя на топката, но не се ориентира и тя кацна върху протегнатата му ръка. Съдията не се поколеба и назначи дузпа за Бундестима. Тони Кроос я реализира без колебание - 2:2.

Размяната на удари продължи. В 79-ата минута Вайналдум се измъкна превъзходно и когато всички очакваха да стреля, той подаде успоредно на голлинията за младия Мален, който реализира - 2:3. В 90-ата минута Вайналдум ознаменува чудесното си представяне с гол за 2:4. Холандците се възползваха от разредената защита и организираха контра, завършена по чудесен начин.